Porušování lidských práv – první místa obsazují Spojené státy a Ukrajina

3865
Print Friendly, PDF & Email
Porušování lidských práv – první místa obsazují Spojené státy a UkrajinaZdroj: www.svobodnenoviny.eu
Porušování lidských práv – první místa obsazují Spojené státy a Ukrajina
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Podle zprávy, kterou vypracovala mezinárodní organizace pro porušování lidských práv, Amnesty International, byly Spojené státy, společně s Ukrajinou prohlášeny za vůbec nejproblémovější země z pohledu porušování lidských práv. Ve zprávě, kterou mezinárodní organizace, staví na výsledcích z minulého roku, je uvedeno hned několik případů, kdy docházelo k porušování lidských práv, zločinům proti lidskosti atd… . Celkem se tato záležitost týká lidí až ve 30 státech světa. S tímto problémem také velice úzce souvisí dnešní ukrajinská krize, kde jsou tato práva, porušována už téměř rok. A v dokumentu, který byl organizací nedávno zveřejněn je tento problém, popsán hned v rekordních šesti kapitolách.

Podle dostupných informací je Kyjev pod těžkou kritiky, odborníků na lidská práva, kteří tvrdí, že město záměrně protahuje vyšetřování událostí, jež se seběhli na Euromajdanu. Rovněž také kritizují zásah vojska, 2. května 2014 v Oděse, konkrétně v domě odborových svazů, kde při střetech přišlo o život nejméně 48 lidí a dalších 200 jich bylo zraněno.

Zpráva se ale věnuje i dalším činům, jako je například držení nedovolených zbraní, díky nimž na Donbase, prakticky každý de umírali, nevinní civilisté, nebo problém s vystěhovanými lidmi, jejichž obydlí stojí, nebo stálo v místě bojů a odstřelování. I tohle se stalo důvodem ke kritice Kyjeva, nebo spíše Ukrajinské vlády, která se absolutně nestará o rodiny, jejichž domov byl zničen, nebo byly vystěhováni.

Lidé v Amnesty International jsou také velice naštváni na současného, kyjevského starostu, Vitalije Klička, jež učinil prohlášení, k problematice „volné lásky“ v zemi, tedy oddávání jednoho pohlaví. Konkretné to řekl jedou větou, cituji:

„Teď není čas oddávat se takové zábavě.“

Jen dodám, že oddávání osob se stejným pohlavím, představuje velký problém pro politické špičky v Evropské unii, které se snaží tuto věc, co možná nejvíce odložit. S tímto problémem také hodně koreluje záležitost v Rusku, kde dochází k útlaku sexuálních menšin a lidé z organizace Amnesty, tento problém, označují za problém číslo 1. Ve zprávě, kterou organizace vypracovala je věnována až půlka obsahu připomínkám k legislativním aktům, jež byly přijaty v Rusku a které organizace považuje za porušení práv lesbiček, transsexuálů, gayů a transvestitů. Co se týká dalších částí zprávy, konkrétně dvou částí, tak jedna vyzývá ke zvýšení úsilí v předcházení terorismu na Severním Kavkaze a druhá se zmiňuje o Spojených státech Amerických.

Kapitola o Spojených státech je vůbec z celé zprávy nejdelší, poznámky a námitky vůči Spojeným státům, přesahují sedm stránek a věnují se například: beztrestnosti zločinců, sporným metodám v boji proti terorismu, podmínkám ve věznicích, trestu smrti, právům dětí zločinců, nepřiměřeným použitím sil ze strany policie a nedodržováním práv migrantů.

Zdroj: Nová republika

3.2/5 - (5 votes)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů