Popravčím králem je Saudská Arábie

566
Print Friendly, PDF & Email
Popravčím králem je Saudská ArábieZdroj: www.wertyzreport.com
Popravčím králem je Saudská Arábie
Zdroj: www.wertyzreport.com

Více jak 175 popravených lidí, minulý rok a 102 lidí, popravených jen v letošním půlroce. To je dle zprávy, světového hnutí, Amnesty International, současná bilance Saudské Arábie. Jen pro zajímavost:pokud bychom minulí rok, tedy číslo 175, chtěli zprůměrovat, tak by se každé dva dny konala jedna poprava. Ale zpět ke dnešku!

Podle zprávy jež vydalo hnutí, Amnesty International se čísla popravených mohou ještě zvýšit, není dokonce ani tajností, že může padnout absolutní rekord v popravách a to z roku 1995, kdy bylo popraveno, rekordních 192 lidí.

Všechno to možná souvisí s loňským rokem, konkrétně se srpnem, kdy na saudský trůn, usedl král Salmanem, pod jehož vládou popravy míří k rekordům.

Pokud by nás na závěr zajímal, celkový počet popravených, tak nejnovější informace uvádí, že od roku 1985, tedy od začátku datovaní popravených, bylo v Saudské Arábii popraveno minimálně 2 208 lidí. Z čehož nejvíce popravených, zhruba nějakých 48,5 % byli cizinci. Zbytek tvořili popravy za cizoložství, odklon od víry, čarodejnictví, kouzelnictví, nebo třeba za, nám velice známe, drogy. Podle průzkumu, každá čtvrtá poprava byla spojena s drogami. Nutno také podotknout, že mezi popravenými a to jak v minulosti, tak i nyní byli a jsou i mladiství, kteří trpěli a trpí v některých případech, duševními poruchami.

Zdroj: Wertyzreport

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů