Polský generál otočil svůj názor vůči Ukrajině o 180°

655
Print Friendly, PDF & Email
gen-waldemar-skrzypczak_22754129
Polský generál otočil svůj názor vůči Ukrajině o 180°
Zdroj: www.se.pl

Zprvu to vypadalo, že se ukrajinský stát, nebo lépe řečeno ukrajinská vláda bude moci těšit z jeho podpory, nakonec ale ukrajinská vláda učinila verdikt, který nikdo nečekal. Konkrétně je teď řeč o jednom bývalém, polském generálovi, Waldemaru Skrzypczakovi, který dlouhodobě podporoval vojenskou pomoc Ukrajině. A tuto pomoc by nejspíše podporoval i nadále, kdyby se ukrajinská vláda, konkrétně místní parlament, nezachoval hůře, než za minulého režimu, Hitler.

A co se konkrétně stalo? Celá událost se seběhla během návštěvy polského prezidenta, Bronislava Komorowského na Ukrajině, kdy zrovna v tento den, místní parlament, dal zelenou zákonu, jež oslavuje ukrajinskou povstaleckou armádu (UPA).

Tedy armádu, která se na Ukrajině dopouštěla až nelidských činů, jež bychom mohli, právem přirovnat k těm, jež se odehráli třeba za dob Rakouska-uherska. Mluví se například o masakrování lidí na Volyni, rozsekávaní lidí, nebo o potenciálním ukřižovaní, některých lidí.

A jak polský generál sám dodal, tak to byl zrovna on, přesněji jeho strýc, který se stal jednou z obětí takového hrůzného činu, během nepokojů. Dle slov generála byl jeho strýc, přibit vidlemi na dveře od stodoly.

Není tedy divu, že jakmile ukrajinský parlament, zakončil své jednání, tímto rozsudkem (oslavoval tuto armádu), tak se krátce na to, pro server gazetaprawna.pl ozval již zmíněný, bývalý polský generál, Waldemar Skrzypczak, který konkrétně řekl tato slova, cituji:

Odvolávám všechno, co jsem řekl na téma Ukrajiny, na téma podpory této země.

O polské oblasti, Volyň a masakrech, také padla slova, cituji:

V tu chvíli jsem pochopil, že Ukrajina nebere na Polsko vůbec žádné ohledy. O tom, co se stalo na Volyni, masakr sto tisíc Poláků z rukou UPA, je třeba neustále pamatovat.

Jejich bestialita překračovala lidské představy. To, co dělali Ukrajinci, nevymysleli hitlerovští Němci. Sekerami rozsekávali lidi.

Podle slov generála je v skutku otázkou na čem „čokoládový prezident“ Porošenko staví budoucnost své země. Nicméně události, které se seběhli v nedávné době nám jasně napovídají ve směru , kterým se Ukrajina ubírá a to sice v: Krvežíznivém nacionalismu.

Na závěr si polský generál dovolil vůči svým, polským politikům, jednu velice důležitou poznámku. Svěřil se konkrétně s tím, že polští politici o těchto věcech (masakry na Volyni atd..), moc nemluví, nejspíše proto, že dříve vyjadřovali Ukrajincům pomoc a teď se opačného názoru bojí.

Zdroj: Freeglobe

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů