Policie v Istanbulu měla sestřelovat vrtulníky

574
Print Friendly, PDF & Email
Policie v Istanbulu měla sestřelovat vrtulníkyZdroj: www.lidovky.cz
Policie v Istanbulu měla sestřelovat vrtulníky
Zdroj: www.lidovky.cz

Policie v hlavním tureckém městě, Istanbulu dostala od svého šéfa rozkaz, sestřelit bez jakéhokoliv varování každý vrtulník, který vzlétne bez patřičného povolení. V rámci tohoto rozkazu bylo do tureckého hlavního města povoláno více jak 1 800 členů speciální policejní jednotky. Ty byli podle turecké zpravodajské agentury, Anadolu do tureckého hlavního města povoláni z okolních provincií a obsadili zde všechny strategicky důležité objekty a ulice.

Krom policejních speciálních jednotek byla ale do istanbulských ulic přesunuta i speciální technika.

V souvislosti s těmito bezpečnostními manévry v Turecku je třeba připomenout, že veškeré tyto operace jsou reakcí na poměrně čerství incident na tureckém letišti Sabiha Gökçen, kde bylo dle dostupných informací, jen před několika málo dny, zadrženo hned 11 osob, podezřelých z organizace puče.

K tomuto zadržení 11 osob, ještě nutno připomenout, že pokus o vojenský převrat v Turecku se odehrál minulý týden v pátek (15.7.2016) večer. A už nyní je dle informací, zadrženo více jak šest tisíc lidí, obviněných z napomáhání uskutečnění tohoto puče. Mezi obviněnými osobami pak figurují vojenští činitelé, dá se říci všech úrovní, od středních důstojnických hodností až po ty vyšší.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů