„Pokud nám Putin nabídne sibiřskou parcelu zdarma, tak to bereme,“ tvrdí Britové

695
Print Friendly, PDF & Email
„Pokud nám Putin nabídne sibiřskou parcelu zdarma, tak to bereme,“ tvrdí BritovéZdroj: www.lidovky.cz
„Pokud nám Putin nabídne sibiřskou parcelu zdarma, tak to bereme,“ tvrdí Britové
Zdroj: www.lidovky.cz

Britská veřejnost je s aktuálními politickými kroky, tamější vlády velice nespokojená. Jedním z mnoha důkazů této nespokojenosti Britů je i výsledek, jednoho nedávno provedeného průzkumu, z něhož vyplývá, že zhruba 78 % tamějších obyvatel by se rádi přestěhovali do Ruska, přesněji řečeno do sibiřské oblasti. Tedy za předpokladů, že jim současný ruský prezident, Vladimir Putin na Sibiři přenechá pozemek zcela zdarma. Na tento průzkum, dle informací odpovědělo více jak 22 000 dotázaných lidí, přičemž otázka na neuvedených webových stránkách zněla takto, cituji:

Přestěhoval/a byste se do Ruska výměnou za bezplatný pozemek?

Drtivá většina lidí na tuto otázku odpověděla velice jednoduše „Ano! Beru“.

Celý tento průzkum by ale nejspíše nebyl, pokud ruský prezident, Vladimir Putin, nevytvořil program bezplatného přidělování pozemků v tzv. „divoké sibiřské krajině,“ jež mohou mít rozlohu až 2,5 akrů, což je zhruba 1 hektar. Důvodem tohoto programu je údajné zvýšení ekonomické prosperity a úrovně sibiřské oblasti.

Webový portál Newsru.com v souvislosti s výzkumem na neuvedených webových stránkách podotýká na fakt, že na těchto stránkách došlo k chybě. Na stránkách, kde průzkum proběhl se totiž uvádí, že pozemky jsou nabízené v sibiřské oblasti, zatímco reálně se mluví pouze pozemcích na Dálném východě.

Ruská státní duma už ale nyní počítá s tím, že oblast, výše popsaného, dálně-východního programu rozšíří i o sibiřskou oblast.

Reakce britských občanů na tento ruských tah je dle dostupných informací velmi pozitivní. Píše se například o tom, že Britové jsou přírodní krásou sibiřské oblasti doslova okouzleni, krom toho je také velice překvapuje podnikavost ruského prezidenta, Vladimira Putina.

Dovolím si nyní odcitovat odpověď jednoho z mnoha dotázaných britských občanů, cituji:

„Určitě je něco romantického v „návratu k přírodě“ v tak dalekém kraji. Byla by to pro nás výzva,“ řekl a dodal, že mnozí britští občané jsou momentálně velice zklamáni z života ve Velké Británii a velice touží po přestěhování se do venkovských krajin.

Závěrem článku by se šiklo uvést poznámku, že program bezplatného přidělování pozemků na Dálném východě byl začátkem května, podepsán ruským prezidentem, Vladimirem Putinem. A umožňuje, jednou a zcela zdarma, Rusům přidělit pozemek o maximální rozloze jednoho hektaru.

Pozemky by měli dle nejnovějších informací být přidělovány na pět let a nacházet se v oblastech jako je Jakutsko, Kamčatka, přímořský a Chabarovský kraj, či v Amurské, Magadanské a Sachalinské oblasti, nebo i v Židovské autonomní oblasti. Počítá se s tím, že po uplynutí výše uvedené doby (tedy 5 let), bude možné si pozemek buďto zcela koupit, nebo si ho vzít do pronájmu. Pokud ale vlastník nebude, vládou půjčený pozemek využívat, tak mu ho ruská vláda po uplynutí 5 let odebere.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů