Pokračující ruské boje proti Islámskému státu

445
Print Friendly, PDF & Email
Pokračující ruské boje proti Islámskému státu

Zdroj: www.sputniknews.com

Vojenské akce podniknuté v Sýrii ruskými vzdušnými a kosmickými silami proti radikální teroristické organizaci Islámský stát ani v tento den nějak nepolevují na své síle. Aktuálně výše zmíněné ruské síly bombardují teroristické pozice nacházející se ve východně položeném syrském městě Dajr az-Zauru.

První nálety byly provedeny dnešním dnem, tedy 24. lednem 2017, kdy šest ruských dálkových bombardérů typu Tupolev 22M3 zahájilo první nálety v oblasti. Z této operace pak ruské ministerstvo obrany publikovalo video-záznamy, kde jsou detailně vidět zásahy jednotlivých cílů. Patřičné video naleznete pod článkem.

Vojenská letka, která uvedený útok na pozice Islámského státu provedla odstartovala přímo z Ruska a její let vedl přes území Íránu, Iráku až do Sýrie, kde byl proveden vzdušný útok. Cílem tohoto útoku se staly vedle výroben munice, či výbušných zařízení a shromaždišť bojové techniky Islámského státu, hlavně vojenské sklady této teroristické organizace.

Všechny cíle Islámského státu byly ruským ministerstvem obrany později prohlášeny za úspěšně zničené a ruská vojenská letka ve složení šesti bombardéru Tu-22M3, které byly ze vzduchu kryty několika stíhacími letadly Su-30SM a Su-35S se vrátila zpět na ruskou základnu.

Zdroj: Eurasia24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů