Podivná návštěva kurdského prezidenta v Turecku

533
Print Friendly, PDF & Email
Podivná návštěva kurdského prezidenta v Turecku
Podivná návštěva kurdského prezidenta v Turecku
Zdroj: www.bursa.com

S tím, jak se „dnes“ Turecko potýká s nepřízní osudu v podobě provalení, turecké spolupráce a tureckého, ropného obchodování s radikální teroristickou organizací, Islámský stát – tak se před pár dny, stala v souvislosti s Tureckem, další velice zajímavá událost, nad kterou je určitě dobré se zamyslet. Turecko, přesněji tureckého prezidenta, Recepa Tayyipa Erdogana, totiž náhle navštívil, prezident iráckého Kurdistánu, Masud Barzani. Ještě před setkáním se s tureckou hlavou státu, však kurdský prezident navštívil centrum turecké tajné služby, MIT, kde se potkal s jejím šéfem, Hakanem Fidanem.

O čem přesně se tyto dva pánové (kurdský prezident a šéf turecké tajné služby) bavili, není dosud známo. Stejně tak jako se doposud, nikdo nedozvěděl přesnou odpověď na otázku, proč Barmazi do Turecka vlastně přijel, potažmo co tam dělal. Jediné co se ví je průběh schůzky mezi kurdským a tureckým prezidentem, jíž se učastnil také turecký premiér, Ahmet Davutog. Podle informací byly hlavnímy tématy schůzky, regionální problémy, včetně současného boje proti Islámskému státu. Turecký premiér pak k těmto informacím ještě doplnil, že se svým stínovým mistrem hodlá navštívit Bagdád.

Tutou schůzkou předáků, však ale „lavina“ podivných činů a událostí v Turecku, ale ani zdaleka nekončí. Krom neplánované návštěvy, kurdského prezidenta v centru turecké tajné služby, MIT se událi i další, velice podivné události. A to přesně ze strany tureckých úřadu, konkrétně Tureckého Ministerstvo zahraničí, které v den návštěvy kurdského prezidenta, varovalo před cestami do Iráku. Jedinou výjimkou byla oblast Kurdistánu na níž ministerstvo nějak neupozornilo.

Co stojí za všemi těmito podivnými kroky, popřípadě událostmi, které se odehráli v rámci návštěvy kurdského prezidenta, můžeme jen těžko vědět. Pokud si ale spojíme v souvislosti s Tureckem, více zpráv dohromady a trošičku zapřemýšlíme, nemůže nám uniknout, velice zajímavé spojení. A to sice: Zpráva ohledně obchodování Islámského státu s Tureckem a také informace, týkající se turecké tajné služby, která spolupracovala a jistě i nyní spolupracuje s IS v Sýrii.

Ptáte se jak jsem na tohle přišel?

Úplně jednoduše. Už je veřejně známo, že Turecko podniká ropné obchody s Islámským státem. Stejně tak jako je znám fakt, že Turecko díky své tajné službě, vyváželo pod záštitou humanitární pomoci, zbraně do Sýrie, které potom končili v rukách islamistů.

Na všechno se už přišlo, inu jak se říká, „lež má krátké nohy“ a pokud není turecká vláda, úplně padlá na hlavu a jde jí o dobrou pověst státu, bude se snažit všechny tyto obchody, jejímž konečným adresátem je IS, omezit. Jenomže miliardám, které stojí za zbraněmi, jež Turecko prodá i třeba Islámskému státu, odolá jen malokterá duše. Chtěl by je jinak řečeno každý, stejně jako ropu, kterou může IS za zbraně Turecku vyměnit.

Proto se turecká vláda a turecká tajná služba společně s Kurdistánem nejspíše dohodli, že když pro jejich prokleté obchody nevyšla Sýrie, tak novým tajným místem bude Kurdistán. Puzzle, které byly roztříštěné najednou davají smysl.

Kroky které byly učiněné ze strany tureckého ministerstva zahraničí, byly naplánovány, tak aby turečtí vojáci společně s policisty, nemohli zastavit auta turecké tajné služby, která pravděpodobně povezou zbraně do Kurdistánu. Nebudou je moci zastavit z jednoho jediného prostého důvodu: Turečtí policisté ani vojáci nebudou schopni v dopravním „chaosu,“ který vypukne schopni zastavovat každé druhé či třetí auto. Šance, že by se tak trefili zrovna na auto vlastní tajné služby a tuto informaci roznesli dále je tak, minimální.

Mám-li to říci úplně polopatisticky, tak turecké ministerstvo zahraničí se snažilo a snaží svými kroky, nasměrovat všechny případné zájemce o dovolenou či výlet do Kurdistánu (tím tak defacto v dopravních zácpách, zamaskuje auta tajné služby), tedy přesně do míst, kde už brzy bude nejspíše znovu probíhat obchod mezi Tureckem a IS.

Zdroj: Wertyzreport

4/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů