Pentagon stáhne od vojáků útočné pušky M4

817
Print Friendly, PDF & Email
Pentagon stáhne od vojáků útočné pušky M4Zdroj: www.den24.cz
Pentagon stáhne od vojáků útočné pušky M4
Zdroj: www.den24.cz

Americké ministerstvo obrany sídlící v Pentagonu se rozhodlo od svých vojáků stáhnout útočné pušky, typu M4. Důvodem k jejich stažení je dle vydané zprávy, samotným ministerstvem, jejich krátký dostřel a také problematická funkčnost, způsobená písčitými bouřemi.

Ve zprávě ministerstva obrany konkrétně stojí, že si američtí vojáci, nasazeni v Iráku a Afghánistánu často stěžují na nefunkčnost svých útočných pušek. Podle jejich tvrzení, pušky ve většině případů, vypoví službu ve velmi prašných a písčitých oblastech a je třeba je neustále podrobovat čistění.

Krom nadbytečného zanášení pušek, ale americké vojáky trápí ještě jedna vlastnost těchto zbraní. A tou je již zmíněný, krátký dostřel těchto zbraní, na který krom vojáků upozorňuje také hned několik amerických publikací.

Ty se shodují konkrétně na závěru, že je velice obtížné zneškodnit, jinými slovy zabít protivníka, již v okamžiku, kdy se ukrývá za malými překážkami. Navíc byly zaznamenány i případy, kdy se náboj vystřelený z této zbraně zasekl v čelním skle běžného automobilu. A to přesně v okamžiku, kdy teroristé po amerických vojácích stříleli z ruský zbraní, typu kalašnikov, jejichž výstřely jsou i za zdmi z pórobetonu pro vojáky smrtelné.

Uděláme-li tomu nějaký závěr, pak je třeba uvést, že praxe v Iráku, Afghánistánu a Sýrii ukázala, že tato puška není schopná plnit naprosto základní funkce. Neustále se totiž na této pušce opakují ty samé technické nedostatky, které vojáky trápily už v průběhu druhé světové války.

Zdroj: Den24

5/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů