Paul Craig Roberts: „Spojené státy jsou zkázou pro celý svět“

597
Print Friendly, PDF & Email
Paul Craig Roberts
Paul Craig Roberts
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Americký politik, jež byl během volebního období amerického prezidenta, Ronalda Reagana v resortu ministerstva financí, coby asistent tehdejšího tajemníka a mimo jiné pracoval, také jako redaktor v redakci Wall Street Journal, Paul Craig Roberts o sobě dává znovu pořádně vědět.

Tentokrát ve spojitosti s americkou vojenskou propagandou, která dle jeho slov, ohrožuje existenci světového systému, poněvadž odmítá všechny mírové plány zemí, jejichž politika je nezávislá na politice USA. Když k tomu přičteme i oběti mezi civilisty, kteří byli zranění, nebo zemřeli v důsledku americké intervence, musíme uznat, že Spojené státy se do role hlavního vojenského zločince, svým nynějším chováním, hodí naprosto dokonale.

Velice podobná slova na svém oficiálním webu zveřejnil i již zmíněný politik, Paul Craig Roberts, ve své článku „Blízkovýchodní holocaust“.

Když už nyní vedeme článek o amerických intervencích, nebylo by na škodu si uvést, také celý systém amerického, vojenského zasahování. To podle Robertse začíná třeba u ošklivého nálepkování a snahy, odsunout daného prezidenta, země do ústraní. Následně se celá země, která se vyskytla pod hledáčkem USA, začne „propadat“ do vojenských zásahu USA, které vždy tvrdí, že jednají pouze „ve jménu svobod a demokracie.“ Ve skutečnosti o žádnou demokracii, Amerika je už dlouho jakousi jednou obrovskou zástěrkou demokracie.

Typický příklad tohoto amerického postupu je už více jak rok, demonstrován třeba na ruské federaci, kde stejně jak bylo výše uvedeno, probíhají i tam a v celé Evropě, americké propagandy, jejichž hlavním úkolem je očernit a znechutit ruského prezidenta, Vladimíra Putina. To se ovšem západním mocnostem i přes fakt, že se doslova staví na hlavu, stále jaksi nedaří. Ten postup u Ruska je úplně stejný, Američané se chtějí Putina zbavit, tím že ho díky, vytvořené špatné pověsti „sesadí“ a následně si „ve jménu svobody a demokracie“ začnou celé Rusko přivlastňovat.

Roberts se ve svém článku zaměřil také na události v Iráku, které považuje za „genocidní“ a i irácká kampaň, která se vedla a vede, nejenže rozvrátila samotný Irák, ale zničila i zbytek celého Blízkého východu.

Paul Craig Roberts k tomu na svých webových stránkách píše konkrétně toto, cituji:

Neokonzervativci i nadále ospravedlňují genocidu a nezákonný režim mučení, který vytvářejí, aby likvidovali vymýšlené teroristy a ospravedlnili vlastní vojenské zločiny.

Jak bylo psáno již v nadpisu, tak dle Robertse, opravdu svět v čele s americkým vedením a washingtonskou propagandou, spěje k jednomu velkému konci, nebo lépe řečeno spíše ke zkáze.

Politolog si v článku konkrétně požil také otázku. A to sice: „Jak vlastně celou tuto propagandu, můžeme zastavit, když jakýkoli mírový návrh Ruska, je jen kratší cestou do pekel.“ A jen dodá Spojeným státům energii k tomu, aby rozhicovali třetí světovou válku.

Washingtonu jde jen o jednu věc a to sice o to – vést války na základě propagandy, kterou vede po celém světě. Spojené státy, nebo lapidárně řečeno jejich obyvatelé a vůbec všichni obyvatelé jež podporují kroky Washingtonu si musí uvědomit, že toto město a stát, konkrétně vláda, která zde vládne není schopná říkat pravdu.

Typickým důkazem amerického řádění, může být třeba Irák, Afghánistán, Libye, Sýrie, Somálsko či Ukrajina, všechny tyto státy, přišli díky USA a jejich vládě, která tvrdila, že útočí „ve jménu svobody a demokracie,“ úplně o vše a zbyla jim jen pustá země plná zkázy.

Zdroj: Freeglobe

4.3/5 - (3 votes)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů