Papež odsoudil chemický útok v Sýrii

548
Print Friendly, PDF & Email
Papež odsoudil chemický útok v Sýrii
Papež odsoudil chemický útok v Sýrii
Zdroj: www.cirkev.cz

Papež František, coby hlava katolické církve během své poslední modlitby, na náměstí svatého Petra ve Vatikánu, na kterou dorazilo více jak 50 000 lidí, odsoudil chemický útok, jenž podnikla syrská prokuratura, vůči svému lidu v syrské Ghútě.

Svatý otec konkrétně uvedl, že „nic nemůže ospravedlnit použití takovýchto vyhlazovacích nástrojů proti bezmocným lidem a populacím.“

Dále také uvedl, že „neexistuje dobrá a špatná válka“ a vyzval všechny, aby se modlili za všechny zemřelé a zraněné rodiny, které trpí.

Papežova další slova pronesená v rámci modliteb k lidu, si nyní dovolím citovat:

Modleme se, aby političtí a vojenští vůdci zvolili jinou cestu jednání, která může vést k míru, která není smrtí a ničením.

K chemickému útoku v Ghútě se ale krom papeže Františka, později, negativně vyjádřil i americký prezident Donald Trump, který k celému případu konkrétně na sociální síti Twitter uvedl, cituji:

Prezident Putin, Rusko a Írán jsou zodpovědní za podporu zvířete Asada.

K chemickému útoku, pro ty, co nečtou zprávy každý den, lze už jen doplnit, že podle dostupných informací, které zveřejnilo mediální centrum Ghouta bylo na místě, chlórem udušeno, více jak 70 lidí, přičemž dalších zhruba 1 000 jich bylo zraněno.

Zdroj: Breitbart.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů