Pád ruského letounu zavinila bomba

550
Print Friendly, PDF & Email
Pád ruského letounu zavinila bombaZdroj: www.ac24.cz
Pád ruského letounu zavinila bomba
Zdroj: www.ac24.cz

Ruský letoun, typu airbus a321, který se zřítil nad Sinají s 224 lidmi na palubě, 31.10.2015 se stal s největší pravděpodobností cílem teroristického útoku, kdy na palubě, konkrétně v zavazadlovém prostoru explodovala bomba. S velice podobnými slovy, vystoupl ředitel ruské federální bezpečnostní služby (FSB), Alexandr Bortnikov, který krom výše zmíněných slov také připomněl, že dle znaleckého posudku se ještě v samotných troskách letadla nacházeli kusy výbušnin. Jedná-li se pak o bombu, tak byla dle informací aktivována přímo za letu.

Nyní si dovolím odcitovat přesná slova ředitele FSB, Alexandra Botnikova, cituji:

Za letu bylo do chodu uvedeno podomácku vyrobené výbušné zařízení o síle až půldruhého kilogramu v trotylovém ekvivalentu. V důsledku výbuchu se letadlo rozpadlo ve vzduchu, což vysvětluje tak značný rozptyl jednotlivých částí trupu letadla

A k teroristickému útoku na ruské letadlo se na poradě, jež byla věnována výsledkům vyšetřování příčin havárie ruského letadla, vyjádřil i ruský prezident, Vladimír Putin, který konkrétně řekl tato slova, opět cituji:

V tomto případě nesmí platit promlčecí lhůta, musíme je znát všechny podle jmen. Budeme je hledat všude, ať se skrývají kdekoli. Najdeme je v libovolném místě planety a potrestáme je.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů