Ostuda ukrajinského obranného průmyslu. Obrněné vozy praskají během zkušebních jízd

659
Print Friendly, PDF & Email
Ostuda ukrajinského obranného průmyslu. Obrněné vozy praskají během zkušebních jízdZdroj: www.forum.valka.cz
Ostuda ukrajinského obranného průmyslu. Obrněné vozy praskají během zkušebních jízd
Zdroj: www.forum.valka.cz

Ukrajinský vojenský průmysl si v posledních dnech a měsících „uřízl“ pěkný kus ostudy, který se pro mnohé státy již pomalu stává, terčem posměchu. Některé obrněné vozy s názvem „Dozor-B“, které měly být dodány ukrajinským ozbrojeným silám, totiž v průběhu cvičných jízd popraskaly. S informací přichází rusky psaný zpravodajský portál, Apostrof.com.

Ten konkrétně uvádí, že v některých obrněných vozech s pancéřovou karosérií se objevují naskrz jdoucí trhliny, které místy měří 40 až 50 cm. Nejvíce se prý tyto pukliny objevují v prostoru, kde je usazen motor a to i přes fakt, že tyto obrněné vozy zatím v rámci zkušebních jízd, ujely pouhých 100 maximálně 400 kilometrů.

Momentálně je tedy celý tento ukrajinský zbrojní projekt v ohrožení, protože už v roce 2014 Ukrajina světu oznámila, že se tento obrněný vůz začne sériově vyrábět, přičemž jen pro místní ozbrojené síly a národní gardu by se těchto vozů mohlo vyrobit až 200 kusů. Dále pokračuje výše zmíněný rusky psaný zdroj, Apostrof.com, cituji:

Dozor-B už předvedli prezidentovi, vojenským přidělencům cizích zemí a poslali ho dokonce na celou řadu mezinárodních výstav.

Nyní to tedy vypadá, že je vše naprosto jinak.

O problémech, které se týkají ukrajinských obrněných vozů se dokonce zmínila i některá media. Ta uvedla, že zaměstnanci závodu, který tyto obrněné vozy vyrábí začali těmto vozům místo „Dozor“ (jako hlídka) říkat „Pozor“ (což znamená hanba) a to právě díky jejich velice pochybné spolehlivosti. Za poznámku stojí také fakt, že tyto problémy se kterými se nyní potýká ukrajinský obranný průmysl, nejsou prvními v historii ukrajinského obranného průmyslu. Již v minulosti se Ukrajina díky svým obranným, potažmo vojenským technologiím, stala terčem posměchu.

Konkrétní příklad lze demonstrovat na 20 kusech, rovněž obrněných vozidel, tentokrát ale typu BTR-3 a 25 BTR-4, kterých si ukrajinská armáda objednala 20 kusů. Během relativně krátké doby z těchto 20 obrněných vozidel zůstalo plně funkčních pouze 18 vozů, přičemž poruchy, které postihly dva zbývající obrněné vozy, nebyly způsobeny v důsledku bojových akcí.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů