Oliver Stone se vyjádřil k americkým prezidentským kandidátům a Baracku Obamovi

524
Print Friendly, PDF & Email
Oliver Stone se vyjádřil k americkým prezidentským kandidátům a Baracku ObamoviZdroj: www.thedailybeast.com
Oliver Stone se vyjádřil k americkým prezidentským kandidátům a Baracku Obamovi
Zdroj: www.thedailybeast.com

Americký scenárista a režisér, Oliver Stone se v posledních několika dnech, v záplavách předvolebních kampaní, dvou nejsilnějších prezidentských soupeřů, Donalda Trumpa a Hillary Clintonové, vyjádřil jak na adresu současného amerického prezidenta, Baracka Obamy, tak i k samotným prezidentským kandidátům. Svůj názor, americký režisér sdělil švýcarskému deníku, Le Temps.

Dle jeho vlastních slov, je současný americký prezident, Barack Obama příliš krátkozraký, který se do politické role s globální působností, vůbec nehodí. Donald Trump, coby americký miliardář a podnikatel je zas svými činy a neustále se měnícími plány, Oliverem Stonem považován za blázna. Vůbec nejhůře, ale ze Stonova hodnocení vychází demokratická kandidátka, ucházející se o prezidentský post, Hillary Clintonová, která podle slov Stona, podporuje, vedle politického vměšování se i bombardování jiných zemí.

Sám Stone to později prohlásil těmito slovy, když odpovídal na otázku, jaké důsledky mohou svět potkat, pokud se Trump stane prezidentem, cituji:

Pro vás pro Evropany je to prostě strašidelná představa. Nemyslím si, že Trump má šanci stát se prezidentem, ale měli byste si dělat starosti se zvolením Clintonové. Hillary Clintonová urazila ruského prezidenta, přirovnávajíc jej k Hitlerovi a podpořila bombardování Libye a „Contras v Nikaragui.

Clintonová je zastáncem politického vměšování, já bych raději viděl v Bílém domě demokratického kandidáta podporujícího mír ve světě. Ale Clintonová má v hlavě své militantní plány. Bernie Sanders, ten nejlépe ztělesňuje tradici demokratické strany.

Po tomto prohlášení se Stone vyjádřil i k současnému, dosluhujícímu americkému prezidentovi, Baracku Obamovi za jehož vlády, údajně dosti stoupla úroveň hlídání, která je aktuálně ještě vyšší než za minulého amerického prezidenta, Bushe.

Přesná slova k Obamovi si nyní dovolím, znovu odcitovat:

Představují ho jako mírotvorce, ale tak tomu není. Obama se podílel na „diskvalifikaci Ruska“ a to by neměl dělat vizionářský vůdce. Je to hloupé – urážet jinou zemi.

K Obamovi pak Stone ještě doplnil, že jde o velkého řečníka, dobrého otce a člověka, který je elegantní.

Ke konci Stone, už svůj názor, krom současného amerického prezidenta a k americkým prezidentským kandidátům, přidal pouze k bývalému systémovému administrátorovi, americké Národní bezpečnostní služby, CIA k Edwardu Snowdenovi.

O něm prohlásil, že Snowden svým činem (kdy celému světu vyzradil, velké množství amerických, tajných informací) sice udělal dobře, ale samotní Američané, mu (dle slov Stona) moc nevěří, protože hlavní důvěra je kladena v americké úřady.

Američané, dle názoru Stona, věří hlavně slibům a prohlášením americké vlády, která je inspiruje k tomu, aby se vzdali některých hodnot, výměnou za lepší ochranu. Prakticky to samé už v roce 1933 říkal i tehdejší německý kancléř a diktátor, Adolf Hitler.

Zdroj: Letemps.ch

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů