Oklahoma možná definitivně zatrhne potraty

639
Print Friendly, PDF & Email
Oklahoma možná definitivně zatrhne potraty
Oklahoma možná definitivně zatrhne potraty
Zdroj: www.vexillology.wikia.com

Jeden z mnoha amerických států, Oklahoma nejspíše úplně zruší, či přinejmenším změní, znění zákona, vztahujícího se k potratům. Za vším stojí navrhovaná část legislativy, která by nově měla potrat dítěte kvalifikovat jako vraždu 1. stupně. Už teď byly dokonce zaznamenány procesy, při nichž řada lékařských pracovišť, přišla o své licence k provádění potratů.

Legislativu, která nově potrat dětí, hodnotí jako vraždu a je zároveň poslední ze série pro-life zákonů v Oklahomě, vystoupil před několika málo dny republikánský senátor, Joe Silk.

Ten k novému zákonu, pro jeho bližší pochopení, řekl konkrétně tato slova, cituji:

Podle návrhu zákona se za potrat považuje použití nebo předpis jakéhokoliv léku, jiné substance nebo jakéhokoliv nástroje či prostředku s úmyslem zabít nenarozené lidské stvoření, které je konkrétněji definováno jako potomek lidského stvoření od okamžiku jeho početí až po narození.

S razantními změnami zákona v oblasti potratů, tamější vláda, vystoupila ale až po výrazném signálu veřejnosti, přesněji řečeno po protestu jedné místní společnosti. Konkrétně po protestu Abolitionist Society of Norman, která se orientuje právě na potraty v zemi a dokonce proti, pravděpodobně největšímu lidskému utrpení a morálnímu zlu, jež je ve světě hluboce zakořeněné, založila i petici, pod níž se následně podepsalo více jak 30 000 lidí.

V souvislosti s potraty nesmíme zapomenout na výsledky Světové zdravotní organizace (WHO), z nichž vyplývá, že se každý rok na celé planetě provede kolem 40 až 50 milionů potratů. To představuje nějakých 125 000 potratů denně. Oklahoma je vůbec prvním státem v Americe, který se tímto problémem začal zabývat a navrhl na něj patřičný zákon.

Zdroj: Svět kolem nás

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů