Odstřelování ruské nemocnice v Aleppu vzalo život dvěma ruským zdravotnicím

747
Print Friendly, PDF & Email
Odstřelování ruské nemocnice v Aleppu vzalo život dvěma ruským zdravotnicím

Zdroj: www.novarepublika.cz

Je to sotva tři dny ode dne (sobota 3.12), kdy byla do Sýrie, prostřednictvím ukrajinského letadla, typu Antonov 124, dopravena ruská, vojenská, polní nemocnice, určená pro obyvatele syrského města, Aleppa. V neděli 4.12. zahájila zmíněná nemocnice svoji činnost. Osud k této nemocnici, ale nebyl příliš přivětiví, neboť už další den, tedy dnes 5.12. přichází z Aleppa, kde nemocnice stojí, špatné zprávy. Zdravotnické zařízení, které mělo pomoci lidem se vzpamatovat ze zajetí teroristické organizace an-Nusra bylo příslušníky zmíněné teroristické organizace, několikrát odstřelováno.

O život podle momentálně dostupných informací přišli již dva vojenští lékaři, přičemž o život dalšího lékaře v těchto chvílích bojují jeho kolegové. V prvních dvou případech se jedná úmrtí ruských zdravotních sester, k jejichž smrti se vyjádřil mluvčí ruského ministerstva obrany, Igor Konašenkov. Ten k jejich smrti uvedl, že jak ruští, tak ale i syrští lékaři udělali maximum proto, aby obě zdravotní sestry přežili.

Odstřelování ruské nemocnice v Aleppu vzalo život dvěma ruským zdravotnicím

Zdroj: www.novarepublika.cz

Bohužel ale jejich velice těžká zranění byla neslučitelná s životem. Jedná-li se o život třetího ruského kolegy, jenž v Sýrii působil jako dětský lékař, tak ten dle slov Konašenkova, jak už bylo výše uvedeno, momentálně bojuje o přežití.

V souvislosti s odstřelováním ruské, polní nemocnice v Sýrii ruské ministerstvo obrany žádá, aby mezinárodní společenství, odsoudilo vraždu ruských vojenských lékařů. Ta samá instituce, prostřednictvím svého, již zmíněného mluvčího, Igora Konašenkova prohlašuje, že ví moc dobře, kdo za útoky na nemocnici stojí.

Nyní si tedy dovolím Konašenkova slova citovat:

Moc dobře víme, od koho bojovníci získali přesné údaje a souřadnice, ruské nemocnice v době, kdy byla uvedena do provozu. Veškerou odpovědnost za vraždu a zranění našich lékařů, poskytujících pomoc aleppským dětem, proto nenesou jen bezprostřední vykonavatelé. Tedy bojovníci opozice.

Konašenkov dále dodal, znovu cituji:

Krev našich lékařů mají na svých rukách i ti, kdo si tuto vraždu objednali. Ti, kdo vytvořili, vycvičili a vyzbrojili tato zvířata v lidské podobě a označili je – aby utišili vlastní svědomí a ospravedlnili se před voliči – za „opozici“.  Ano, ano, vy, pánové, ochránci teroristů z USA, Velké Británie, Francie a dalších sympatizujících jim zemí a organizací.

K odstřelování ruské, polní nemocnice ještě dodám, že ozbrojenci svůj útok, zahájili během návštěvních hodin. Zranění ruští lékaři jsou tak jen pomyslnou špičkou ledovce v seznamu lidí, kteří v této nemocnici přišli, díky odstřelování k mnoha zraněním, nebo dokonce i ke smrti. V danou dobu se totiž v nemocnici nacházeli i lidé, kteří do nemocnice přišli jen na vyšetření.

Zdroj: Nová republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů