Obyvatelé Rakouska zbrojí, bojí se přistěhovalců ze zemí třetího světa

518
Print Friendly, PDF & Email
Obyvatelé Rakouska zbrojí, bojí se přistěhovalců ze zemí třetího světa
Obyvatelé Rakouska zbrojí, bojí se přistěhovalců ze zemí třetího světa
Zdroj: www.zpravy.aktualne.cz

Obyvatelé Rakouska začali v posledních několika měsících rapidně zbrojit. Důvodem je podle některých bezpečnostních expertů, stále stoupající obava místních obyvatel z potencionálních násilností za nimiž by stáli přistěhovalci z Asie a Afriky.

Jako dokonalý odraz rakouského masivního zbrojení nám může posloužit nynější situace na rakouském trhu, kde je podle řady zpovědí momentálně prakticky nemožné sehnat dlouhou zbraň, kterou je třeba brokovnice a která se na místním trhu, aktuálně, stala doslova nedostatkovým zbožím. Patřičný „hlad“ po zbraních místní prodejci, ale zaznamenali i v kategorii tzv. krátkých zbraní, do nichž spadají zejména různé tipy pistolí a o něž mají zájem převážně ženy.

Další skutečností, jenž dokazuje, že rakouský lid má reálný strach z násilných činů afrických a asijských přistěhovalců je fakt, že pumpy (jinak řečeno brokovnice) si většinou kupují prostí občané pro osobní ochranu, namísto těch lidí, pro něž jsou zbraně koníčkem.

O aktuální situaci v Rakousku, kde panuje strach z možného násilí se vyjádřil vídeňský sociolog – Roland Girtler, který celou „zbrojní lavinu“ vysvětlil těmito, velice stručnými slovy, cituji:

Migrace v lidské historii byla po staletí vždy spojena s mnoha obavami.

K současnému rakouskému zbrojení a ke stále se zvyšující obavě místních obyvatel o jejich vlastní bezpečnost nutno připomenout, že v Evropě, není tato země ani zdaleka jedinou zemí, která se v momentální chvíli potýká s těmito dvěma problémy.

Velice podobná, dokonce by se dalo říci, že i horší situace (zejména co se týká bezpečnosti) panuje třeba ve Švédsku, kde se místní vláda už otevřeně přiznává k bezpečnostním problémům a k patřičné slabosti policie. Ta má velké problémy zvládat raketový vzestup zločinnosti. A to jak tu násilnou zločinnost, tak ale i tu mravnostní, za kterou v mnoha případech „stojí“ právě již zmínění migranti z oblastí jako je Afrika a Asie kde se, v některých případech, radikální islamismus vyskytuje doslova na každém rohu.

A velice podobně jako Švédové jsou na tom i jejich jižní sousedé, Dánové. Ty podle informací dánského premiéra Larse Løkke Rasmussena, který učinil rozhovor pro místní deník Jyllands Posten, mají ve své zemi oblasti, které jsou již natolik pod kontrolou muslimských zločineckých gangů, že už zde ani neplatí místní, tedy dánské zákony.

Tentýž premiér zároveň také uvedl, že již ztratil trpělivost s těmito oblastmi a je rozhodnutý připravit likvidaci „bílých míst“ na mapě Dánska. A to jak kvůli samotným Dánům, pro které je velice těžké žít v těchto oblastech, kde nefungují dánské zákony, tak ale i kvůli lidem, kteří se v Dánsku nenarodili a jen prostě chtějí žít dánský životní styl.

Celá situace panující v Dánsku je navíc o to složitější, že o těchto problémech až doposud informovala jen tzv. „alternativní média,“ která jsou v mnoha případech označována za xenofobní a zdroj falešných zpráv. Nyní ale přesně s těmito problémy vyšel veřejně na světlo i již zmíněný dánský premiér Lars Løkke Rasmussen, čímž tak dal těmto médiím zapravdu. V závěru je tedy, v této záležitosti, velkou otázkou jak se nyní změní současný pohled dánské veřejnosti na dánská alternativní média, která, jak vidno, veřejnost informují o skutečných problémech, které tíží veřejnost, potažmo stát.

Zdroj: Security Magazín

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů