Obchodní jednání mezi Spojenými státy a Čínou skončila. Výsledek však nepřinesla

621
Print Friendly, PDF & Email
Obchodní jednání mezi Spojenými státy a Čínou skončila. Výsledek však nepřinesla

Zdroj: www.media.licdn.com

Je tomu jen několik málo hodin od okamžiku, kdy v centru Ameriky, ve Washingtonu skončila dvoudenní ekonomická jednání mezi Spojenými státy a Čínskou lidovou republikou. Hlavním tématem těchto jednání bylo dle informací, které přinesl americký zpravodajský deník Financial Times, vyřešit současnou, velice problematickou, obchodní nerovnováhu mezi Spojenými státy a Čínou.

Tohoto cíle se nakonec po dvou dnech, intenzivních jednáních mezi politickými špičkami obou zemí, dosáhnout nepodařilo. Jediné co lze snad brát jako výsledek těchto dvoudenních schůzí je slib o spolupráci na řešení obchodní nerovnováhy, který v průběhu zmíněných jednání zazněl. Žádné další výsledky v podobě nějakých opatření, či metod, jak celou obchodní nerovnováhu vyřešit, uvedená jednání nepřinesla. Dokonce se po jednáních nekonala ani žádná společná prohlášení, či tisková konference.

I přes nulové výsledky, dvoudenních schůzí a mírné zanedbání celého jejich závěru jsou však obě strany s dialogem spokojeny. Konkrétně třeba za Spojené státy si obě schůzky s Čínou pochvaloval, například současný ministr financí Steven Mnuchin, nebo ministr obchodu Wilbur Ross. A i zástupci z druhé strany, tedy z Čínské lidové republiky se svěřili s tím, že jde o konstruktivní práci na snížení deficitu.

Vrátíme-li se nicméně ještě k americkým zástupcům tak americký ministr financí Steven Mnuchin ještě v souvislosti s výsledkem výše uvedených jednání uvedl, že obchodní nerovnováha mezi Spojenými státy a Čínou se bude muset řešit daleko podrobně. A to sice stylem, kdy se určí specifické cíle v jednotlivých národních odvětvích, potažmo sektorech.

Zdroj: Financial Times

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů