Obchodní inspekce Turecka zabavila během zátahu 1 263 falešných záchranných vest

551
Print Friendly, PDF & Email
Obchodní inspekce Turecka zabavila během zátahu 1 263 falešných záchranných vest
Obchodní inspekce Turecka zabavila během zátahu 1 263 falešných záchranných vest
Zdroj: www.euroasie.info

Současná migrační krize, kdy do Evropy proudí tisíce, nebo lépe řečeno spíše statisíce lidí ze Sýrie a Iráku může být pro některé skupiny lidí velice přínosná. Své o tom vědí hlavní lidé, točící se kolem Tureckého černého trhu, kteří se právě na současné migrační krizi do Evropy, rozhodli rozjet svůj velmi výdělečný byznys. A nutno poznamenat, že nebýt zásahu tamější obchodní inspekce, lidé řídící turecký černý trh by si přišli na opravdu pěkný balík peněz. Ptáte se proč?

Turecká obchodní inspekce, jen před několika málo dny, totiž podnikla zátah proti tamějším ilegálním továrnám, kde našla hned několik tisíců (1 263) plagiátu plovacích vest, které by člověku ve svízelné situaci spíše, nebo přesněji řečeno, 100% zapříčinili smrt, než záchranu. V informacích, které jsou momentálně k dispozici totiž stojí, že kvalita těchto vest, společně s cenou, byla velice nízká. Vesty byly údajně vycpány buď houbami, nebo jen obyčejnými hadry a cena o jejich kvalitě jen vypovídala.

Zatímco kvalitní plovací vestu v Turecku seženete běžně za zhruba 75 tamějších lir, tedy zhruba za 25 dolarů (500 korun českých), na černém trhu se tato „super-bezpečná“ vesta dala sehnat za pouhých 30 tureckých lir, což odpovídá 10 dolarům a dvěma stům českým korunám. I přes tato velice děsivá fakta a podezřele nízkou cenu, ale „šli“ vesty, prodávající se na černém trhu ve velkém na odbyt. A kvalita vest se pravděpodobně promítla i do obětí, které při překonávání moře přišli o život. Celkem o život, během plavby přes moře, přišlo 3 771 uprchlíků. Dalších více jak 2 miliony jich údajně čeká v Turecku.

Obchodní inspekce Turecka zabavila v ilegálních továrnách, všech 1 263 plagiátu plovacích vest. Tyto plagiáty i přes nesplnění bezpečnostních podmínek, údajně obsahovali ochranné známky světových značek. A nesmíme zapomenout zmínit také skutečnost, že v továrnách pracovali vedle dospělých také děti.

Zdroj: Euroasie.info

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů