„Obamo jsi našim chalífou,“ provolává Islámský stát

669
Print Friendly, PDF & Email
„Obamo jsi našim chalífou,“ provolává Islámský stát
„Obamo jsi našim chalífou,“ provolává Islámský stát
Zdroj: www.srbijadanas.com

Zástupci, radikální teroristické organizace, Daeš, která je jednou z odnoží Islámského státu, vyjádřili vděčnost americkému prezidentovi, Baracku Obamovi za poskytnutí zbraní a zbavení teroristické organizace, největšího nepřítele, Libyjského vůdce, Muammara Kaddáfího. Své velkolepé vyjádření, radikální teroristická organizace, Daeš zveřejnila v podobě videa, kde je americký prezident, Obama zobrazován coby velký vůdce národa a velmoci. Samotní teroristé pak ve videu tvrdí, že to byl právě on, kdo byl u zrodu chalífátu a zasloužil se o vyzdvihnutí džihádu na novou, lepší úroveň. Za vůbec největší hrdinský čin Obami, ale teroristé, organizace Daeš, považují svržení bývalého libyjského, Muammara Kaddáfího, který byl pro teroristy, překážkou k nastolení práva Šaria v Libyi. Ve svém video-prohlášení, teroristé konkrétně řekli, cituji:

Můžeme si připomenou Afghánistán, George Bush nám přinesl Irák, ale skutečným hrdinou je Obama, který byl u počátků našeho chalífátu. Díky němu se nám podařilo zbavit se nesouhlasných států, které se neřídily zákony šaría. Obama byl schopen nás zbavit Kaddáfího, který byl pro nás překážkou v nastolení práva. Nyní, díky milosrdnému Alláhovi, jsou všechny naše skupiny sjednoceny.

V samotném závěru videa, teroristé ještě připomněli, že právě díky americkému prezidentovy, Baracku Obamovi, mají dnes takové zbraně, s nimiž mohou bojovat proti jeho nepřátelům. Dokonce ho vyhlásili i nejvyšší duchovní autoritou islámu, tedy svým Chalífou a prohlásili, opět cituji:

Obamo, dal jsi nám zbraně, které používáme proti Tvým nepřátelům. Udělal jsi pro nás hodně, Obamo, proto Tě vyhlašujeme naším chalífou, naším průvodcem na cestě k Alláhovi, prohlašují teroristé.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů