Nový bič na země Evropské unie. Za odmítnuté uprchlíky budou jednotlivé státy platit

696
Print Friendly, PDF & Email
Nový bič na země Evropské unie. Za odmítnuté uprchlíky budou jednotlivé státy platit
Zdroj: www.itbiz.cz

Evropská komise si na „neposlušné státy“ Evropské unie vymyslela nový bič. A to v podobě nedávno (minulou středu) zveřejněného nového návrhu na řešení uprchlické krize v Evropě, který podle informací britského levicového, zpravodajského deníku, The Guardian počítá s tím, že „neposlušné země,“ které odmítají uprchlíky, budou za každého takového odmítnutého jedince platit až čtvrt milionů eur. To je jen tak pro představivost nějakých 6 a půl milionů korun. Peníze jež budou touto cestou od „neposlušných států“ vybrány, by pak měly putovat jako pomoc, těm zemím, které se uprchlíků ujmou.

Zatímco ještě do nedávna se uprchlíci na území Evropské unie do jednotlivých států, rozdělovali podle určených kvót, vyplývajících z aktuální velikosti a bohatství země, které nebyly nějak povinné a žádná ze zemí EU se při jejich odmítnutí nesetkala s nějakými většími problémy, nyní by tomu mělo být jinak.

Podle nového návrhu, který jak už bylo uvedeno výše, minulou středu zveřejnila Evropská komise by každá taková země, která odmítne přijmout uprchlíka měla za jednoho odmítnutého jedince zaplatit tzv. „solidární příspěvek,“ jež bude čítat až čtvrt milionů eur, což je (pokud počítáme 250 000 tisíc eur), nějakých 6 750 000 českých korun. Představitelé Evropské komise tímto krokem, tak chtějí zmírnit neuvěřitelný nátlak na frontové státy jako je třeba Itálie, či Řecko, kde se to uprchlíky jen hemží.

V souvislosti s tímto návrhem se ozval italský premiér Matteo Renziho, který výše uvedený návrh, vřele podporuje a je zastáncem názoru, že středo a východoevropské země by neměli mít přístup k fondům Evropské unie. A to za svůj odmítavý postoj k řešení uprchlické krize.

K tvrzení italského premiéra by bylo vhodné jen zmínit poznámku, že státy jako je Maďarsko a Slovensko se odmítly podílet na jednorázovém projektu, jehož cílem bylo rozdělit 160 000 uprchlíků z Řecka a Itálie do ostatních členských zemí EU.

Zdroj: Britské listy

5/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů