Nizozemí chce čelit koronaviru prostřednictvím skupinové nákazy

574
Print Friendly, PDF & Email
Nizozemí chce čelit koronaviru prostřednictvím skupinové nákazy
Nizozemí chce čelit koronaviru prostřednictvím skupinové nákazy
Zdroj: www.government.nl

Nizozemská vláda přišla s poněkud ojedinělým způsobem, jak řešit průběh koronaviru u svých občanů. Nizozemí chce konkrétně tuto chorobu využít ve svůj prospěch a vytvořit u svých občanů prostřednictvím tzv. skupinové nákazy, imunitu. Informaci uveřejnil na svém webu irský zpravodajský server Irish Times.

Ten na svých stránkách citoval prohlášení nizozemského premiéra, Marka Ruttea, který se konkrétně k této praktice, jak postupovat v boji proti koronaviru, vyjádřil těmito slovy, cituji:

Skutečností je, že v blízké budoucnosti velká část nizozemské populace bude infikována virem. Můžeme zpomalit šíření viru, zatímco vytvoříme kontrolovanou skupinovou imunitu. Vytvoření skupinové imunity může trvat měsíce nebo i déle a během této doby potřebujeme chránit lidi s větším rizikem, jak je to jen možné.

K výše zmíněné citaci nutno dodat, že samotná tato myšlenka, je v současné situaci, dost kontroverzním řešením a je v přímém rozporu s tím, co například doporučuje Světová zdravotnická organizace. Nutno také dodat, že myšlenku, jakési kolektivní, či chcete-li, tak skupinové nákazy podporuje, vedle britského vědeckého poradce Patricka Vallanceho, také švédský státní epidemiolog Andres Tegnell.

Zdroj: Irish Times

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů