Nigérie terčem sebevražedných útoků

0
570
A police officer stands at the scene of a bombing after at least 20 people were killed when a young female suicide bomber detonated her explosives at a bus station in Maiduguri, northeast Nigeria, on June 22, 2015 in an attack likely to be blamed on Boko Haram. The blast happened near a fish market in the Baga Road area of the city, which has been repeatedly targeted in recent weeks by shelling, bombs and suicide attacks. AFP PHOTO/STRINGER (Photo credit should read STRINGER/AFP/Getty Images)
Print Friendly, PDF & Email
Nigérie terčem sebevražedných útoků
Nigérie terčem sebevražedných útoků
Zdroj:www.cbsnews.com

Severovýchod Nigérie je v posledních dnech častým cílem, sebevražedných atentátníků. Poslední takovíto to útok, při němž se v centru davu odpálí člověk se dle zpravodajského deníku, Premium Times, odehrál tuto neděli v již zmíněné severovýchodní Nigérii, přesněji řečeno ve vesnici Dar, kde se dvě sebevražedné atentátnice odpálily přímo v chumlu lidí.

Podle současných, nejnovějších informací se s největší pravděpodobností jednalo militantky z islámské skupiny, ISWA, což je dříve přezdívaná islamistická, povstalecká skupina, Boko Haram.

Slovenský zpravodajský server, TASR.sk uvádí, že na místě činu bylo útokem, usmrceno minimálně 11 lidí. Server také ale dodává, že tento sebevražedný útok, nebyl ani zdaleka jediným nigérským útokem v posledních dnech. Už několik dnů předtím byly prý ve stejné oblasti, tedy v severovýchodní části Nigérie zaznamenány velice podobné, sebevražedné útoky.

Jen pro vaši informovanost: Tento pátek se v okrajové části největšího města, nigerského státu, Borno ve městě Maiduguri odpálili, stejně jako při nedělním útoků, dvě atentátnice, které svým činem usmrtili celkem 13 lidí. A následný den, tedy sobota byla pro Nigérii ještě horší a ze všech zde uvedených útoků, jednoznačně nejhorší.V nedaleké měšitě se totiž odpálil atentátník, díky němuž zahynulo 42 lidí.

Tento víkend tedy patří jednoznačně mezi jeden a kdo zda-li mezi ne vůbec, nejčernější víkendy v historii Nigérie.

Zdroj: Vlastenecké noviny

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ