Německý Volkswagen ukončí aktivity v Íránu

630
Print Friendly, PDF & Email
Německý Volkswagen ukončí aktivity v Íránu
Německý Volkswagen ukončí aktivity v Íránu
Zdroj: www.news.youradio.cz

Největší německá automobilka Volkswagen, která je zároveň jednou z největších automobilek na světě pravděpodobně opustí íránský trh. Informaci uvedla americká zpravodajská agentura Bloomberg. Podle jejích informací německý výrobce aut, souhlasil s tím, že v rámci obnovených amerických sankcí na Írán, ukončí na tomto trhu, dá se říci, veškeré své aktivity. Úplně odejít z Íránu, ale výrobce aut nehodlá, podle zpráv si chce na tomto trhu zachovat, alespoň minimální obchod v rámci tzv. „humanitární výjimky.“ Samotný Volkswagen, ale zatím žádnou z výše uvedených zpráv oficiálně nepotvrdil.

Z dosud publikovaných informací vyplývá, že americká administrativa Donalda Trumpa se snaží společně s obnovenými sankcemi (sankce byly obnoveny letos v Květnu) proti Íránu, také přesvědčit zahraniční podniky, aby nerozvíjely svou činnost v Íránu. A to kvůli selhání americké administrativy v pokusu zrušit jadernou dohodu s Íránem.

Jak už bylo ale uvedeno výše – německá automobilka žádnou z výše uvedených zpráv nepotvrdila, ani nevyvrátila. Jediný, kdo se za německý koncern, nějakým způsobem vyjádřil byl jeho nejmenovaný mluvčí, jenž k situaci konkrétně uvedl, cituji:

Postoj Volkswagenu se za posledních několik měsíců nezměnil. Dodržujeme všechny národní a mezinárodní zákony, stejně jako předpisy pro export. Bereme také v úvahu možné dopady spojené se znovuzavedením amerických sankcí.

V rámci této záležitosti nutno dodat fakt, že za stažením německé automobilky z Íránu stojí pravděpodobně americký velvyslanec v Německu – Richard Grenell. Ten podle zpráv Bloombergu přesvědčil německý koncern, aby se podřídil americkým sankcím. Sám Grenell totiž potom, co se mu povedlo německého automobilového výrobce přesvědčit do médií sdělil následující slova, cituji:

Toto rozhodnutí nás těší, protože Írán odvádí své ekonomické zdroje od svého lidu, aby šířil násilí a nestabilitu po celé planetě.

Zdroj: www.dw.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů