Německo za rok 2016 nainvestovalo do uprchlíků přes dvacet miliard eur

544
Print Friendly, PDF & Email
Německo za rok 2016 nainvestovalo do uprchlíků přes dvacet miliard eur
Německo za rok 2016 nainvestovalo do uprchlíků přes dvacet miliard eur
Zdroj: www.europedirect.lt

Země spadající do Německé spolkové republiky utratily v minulém roce za uprchlíky více než 20 miliard eur. Fakt vychází z dosud publikovaných vládních údajů, které napůl s německým deníkem Die Welt, zveřejnil britský deník The Independent.

Redakce uvedeného britského deníku se ohledně finančních výdajů pro uprchlíky, odvolává na informace statistické služby Spolkového sněmu. Ta britskému deníku ve své zprávě uvedla, že spolkové země jako je Berlín, Bavorsko, Hesse a Šlesvicko-Holštýnsko investovaly za rok 2016 do integrace a bydlení uprchlíků, skoro 7 miliard eur.

Konkrétně třeba v německém hlavním městě Berlíně, kde byly investice do uprchlíků odhadnuty na maximálně 685 milionů eur se dle aktuálních informací přehouply do rekordní jedné miliardy a tří set milionů eur. Velice podobné částky se dobrala i spolková země Hesse, která do uprchlíků investovala celkem 1,6 miliardy eur. Ze všech uvedených zemí nejméně do uprchlíků investovalo Šlesvicko-Holštýnsko, které na integraci a bydlení vynaložilo 784 milionů eur. Naopak největší výdaje na uprchlíky, které by mohly být víceméně součtem všech třech výdajů, výše uvedených zemí, vydalo Bavorsko – rekordních 3,3 miliardy eur.

Celé Německo pak dle informací současného místopředsedy německého parlamentu Johannese Singhammera, jenž poskytl rozhovor pro německý deník Die Welt, vydalo na uprchlíky něco málo pod 23 miliard eur.

Původně ale mělo být, dle průzkumu, provedeného v roce 2015 do integrace a ubytování uprchlíků, nainvestováno, maximálně 17 miliard eur. Když ale, stejně jako Německo, stavíte odhady na polovičních výsledcích, přičemž víte, že vás tíží obrovské množství nevyřízených žádostí o azyl, pak vám musí být naprosto jasné, že odhadovat skutečné náklady na uprchlíky bude nesmírně složité a nikdy se přesně „netrefíte“.

Zdroj: Independent

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů