Německo ve svízelné situaci – Rusko a Řecko požadují vyplacení reparací za škody z 2. světové války

555
Print Friendly, PDF & Email
Německo ve svízelné situaci – Rusko a Řecko požadují vyplacení reparací za škody z 2. světové válkyZdroj: www.quicktour.cz
Německo ve svízelné situaci – Rusko a Řecko požadují vyplacení reparací za škody z 2. světové války
Zdroj: www.quicktour.cz

Vláda německé lidově demokratické republiky, čelí v několika posledních hodinách a dnech, dosti silnému tlaku řecké vlády. Důvodem k tomuto tlaku jsou neuhrazené reparace, které mělo a má Německo zaplatit Řecku, za škody způsobené během 2. světové války, kdy se Řecko ocitlo pod muškou Hitlera. Velice zadlužené Řecko, ale není jediným státem, který se domáhá vyplacení Německých reparací, jež by měli činit až 162 miliard Euro. Krom Řecka je tu i Rusko, které rovněž přišlo s návrhem, vymáhat po Německu náhradu za škody, způsobené v Rusku, během let 1941 až 1945. S tímto návrhem přišel konkrétně, poslanec státní dumy Ruské federace, Michail Degťarev. Nemůže být tajností, že právě přítomnost Ruska v tomto problému, zvýšila pozornost a obavu jednotlivých politických špiček v Evropské unii, Spojených státech, či Německu. Ptáte se z jakého důvodu?

Jak se říká „v jednotě je síla“ a právě ona jednota, zvlášť jednota s Ruskem, dělá politickým špičkám, nebo chceme-li je označit za politické elity, tak politickým elitám, největší starosti. Příkladem nám může být třeba nynější Rusko-americký konflikt v němž jako oběť figuruje i Ukrajina. O Ukrajině se nyní zmiňovat nebudeme, místo toho se, ale zaměříme na Ameriku a spojence Ruska. A nyní si musíme položit otázku: Co bylo a stále je cílem Spojených států? Odpovědí je, co možná největší izolace Ruska a udělání z něj globálního nepřítele. Nyní je třeba si položit další otázku a to sice: „Kdo všechno tyto pokyny Spojených států vlastně uposlechl?“

Čína, Latinská Amerika a v málem ohledu i Česká republika. V prvních dvou případech, zvláště v tom prvním jsou známy zprávy o tom, že Čína neuposlechla, chce s Ruskem uzavřít společenství. Co se týká Latinské Ameriky, tak tam nějaké společenství není jisté.

Jaké jsou souvislosti?

Jak jsme si řekli, cílem Ameriky je udělat z Ruska globálního agresora, spolčit všechny státy světa proti Rusku. Co jsme ale viděli? Místo toho, aby se Ruska všichni báli a říkali „jak je Putin strašný apod..“ tak mu jedna z nejsilnějších ekonomik podala ruku na usmířenou. Vzápětí mu podala ruku i Latinská Amerika, či Kuba a dokonce mu podle průzkumu věří až 40 % Němců!

To se plán Ameriky poněkud rozpadá, ne?

Je tedy naprosto logické, že společné zájmy Ruska a Řecka, vyvolali v Evropské unii, Spojených státech, či v Německu, značné obavy. Všechny tyto státy, či „státní uskupení,“ jako je Evropská unie, si nedokážou vůbec představit a je pro ně nanejvýš „bolestivý“ fakt, že by Řecko jednou mohlo vstoupit do Euroasijské ekonomické unie (EAEU), kde hlavní postavení zaujímá, Amerikou nenáviděné Rusko. Pokud se skutečně stane to, že Německo nezaplatí reparace Řecku, pak je jednota Ruska s Řeckem, nanejvýš pravděpodobná. A není ani vyloučeno, že postupem času se k Řecku, Číně, Latinské Americe, či Kubě a hlavně k Rusku, budou přidávat i další státy.

Zdroj: Euportal

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů