Německo obnovuje investice do Ruska

904
Print Friendly, PDF & Email
Německo obnovuje investice do RuskaZdroj: www.byznys.ihned.cz
Německo obnovuje investice do Ruska
Zdroj: www.byznys.ihned.cz

Po ekonomických sankcích Evropské unie, uvržených na Ruskou federaci v průběhu roku 2014 začínají německé firmy, dle zpravodajského deníku, Die Welt do Ruska zas investovat nemalé finanční prostředky. Do Ruska se opět vrací, či zde začíná podnikat celá řada německých firem. Ty jsou rozhodnuty zde, buďto znovu rozjet, nebo i začít budovat své závody. Německé firmy si tímto krokem tak chtějí zachovat svůj dosavadní byznys, jež v roce 2015 v Rusku dosáhl finančního rekordu 1,78 miliardy eur. Tento finanční rekord překonávají už akorát roky 2006, 2008 a 2010.

A nejnovější informace vypovídají o tom, že vedle těchto, pro německé firmy, čtyř úspěšných let by se již v brzké budoucnosti mohl zapsat další vele-úspěšný rok. Tím dalším úspěšným rokem, bude rok 2016. Z aktuálních údajů německé Bundesbanky totiž vyplývá, že jen za první čtvrtletí tohoto roku, německé firmy na investovali do Ruské federace odhadem 1,1 miliardy eur, což je v přepočtu na české koruny, nějakých 27 miliard korun.

Máme-li si uvést příklady, nějakých německých společností, které do Ruska v poslední době hodně investovali, pak nesmíme určitě zapomenout zmínit, německého výrobce zemědělských strojů, Class. Tato firma do stavby nového závodu v ruském Krasnodaru na investovala kolem 120 milionů eur.

Dalším německým, poměrně nezanedbatelným investorem Ruska se stala farmaceutická společnost, Bionorica, která stejně jako výše uvedená firma Class plánuje v Rusku, konkrétně ve Voroněži vybudovat závod v hodnotě téměř 30 milionů euro. Poslední firmou o které by bylo vhodné se zmínit je německý největší výrobce mléčných produktů, firma DMK. Ta se do Ruska zase chystá za účelem pohlcení ruských konkurentů v daném oboru.

Důvodů, proč německé firmy, znovu začali investovat do Ruské ekonomiky je dle odborníků hned několik. Tím bez pochyby prvním a nejsilnějším důvodem je aktuální hodnota kurzu, která je velmi nízká, tudíž investice do Ruska jsou aktuálně velice výhodné. Krom aktuální hodnoty rublu, však zahraničním investorům v Rusku, svými kroky dosti nahrává, také samotná ruská vláda. Ta si svých investorů dokáže vážit a poskytuje jim celou řadu výhod a privilegií.

Tak například, pokud nějaká společnost v Rusku na investuje více jak 750 milionu rublu a uzavře s tamější vládou investiční smlouvu o tom, že zde bude podnikat déle jak 10 let, tak nejenom že se tato firma může účastnit státních výběrových řízení, ale může získat i daňové úlevy, či status „domácího výrobce.“

V souvislosti s ruskými zahraničními investory je třeba dodat, že o tuto investiční smlouvu s Ruskem už projevila zájem a dokonce i uzavřela výše zmíněná firma, Class. Ta svým farmářům v Rusku už koupila nový kombajn a stát teď této firmě vrátí až čtvrtinu ceny.

Nesmí být ani tajností, že o uzavření této investiční smlouvy s Ruskem, začali přemýšlet i mnohé další společnosti. Jak dále upřesňuje zástupce Rusko-německé obchodní komory, Jens Böhlmann, tak „mnohé společnosti jsou spojeny s plynovodem.“

Zdroj: Nová Republika

5/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů