Německo chce zakročit proti ruským médiím v Pobaltí

606
Print Friendly, PDF & Email
Německo chce zakročit proti ruským médiím v Pobaltí
Zdroj: www.byznys.ihned.cz

Německá vláda má zájem o to, bojovat s vlivem ruských médií v pobaltských státech Evropy. Podle dostupných informací, které veřejnosti poskytl tiskový mluvčí německého ministerstva zahraničí Martin Schäfer, chce německá vláda bojovat proti tzv. falešným zprávám, jinak přezdívaným také jako „fake news.“ Ty jsou dle slov Schäfera dílem Ruska.

Mluvčí německého ministerstva zahraničí v rámci záležitosti, boje s falešnými zprávami v pobaltských státech, konkrétně uvedl,cituji:

Chceme pomoci našim partnerům v Pobaltí bojovat se systematickými dezinformacemi. Existuje mnoho projektů, které jsou již postavené na koleje.

Jak by měl celý, onen výše zmíněný boj s dezinformacemi, vlastně vypadat popsal mluvčí německého ministerstva zahraničí následně, kdy prozradil, že se aktuálně vedou jednání, týkající se vytvoření několika rozhlasových, ale i televizních stanic. Ty by dle slov Schäfera měly být „přitažlivé pro ruské obyvatele“ (obyvatele Lotyšska, Litvy a Estonska) a zároveň by své informace měly podávat jiným stylem, než tím jakým jej aktuálně podávají média ruská.

Martin Schäfer ohledně způsobu předkládání informací veřejnosti, konkrétně doplnil, že lidem v pobaltských státech budou prostřednictvím zmíněných typů médií, předkládány pouze takové zdroje informací, které dle německých parametrů, odpovídají přesnosti a dobré žurnalistické práci.

Mluvčí německého ministerstva zahraničí zároveň nezapomněl zmínit ani příklad, takové typické dezinformace, kvůli které se německá vláda pustila do tvorby médií v Pobaltí. Jedná se o případ 15leté dívky, jenž byla údajně německými vojáky v Litvě znásilněna. O tom, že se nějaké takové informace vůbec dostaly na světlo světa informovala tamější, litevská média.

A k incidentu se vyjádřila i Severoatlantická aliance ujišťujíc všechny lidi o tom, že za celou fámou stojí jen a pouze Ruská federace. Nutno však dodat, že ani jedna strana, tvrdící že za celou falešnou informací stojí Rusko, do teď, nepředložila žádné důkazy o tom, že by se nějaká taková zpráva v ruských médiích, skutečně objevila.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů