Německo bude deportovat nepřijmuté uprchlíky vojenskými letadly

645
Print Friendly, PDF & Email
Německo bude deportovat nepřijmuté uprchlíky vojenskými letadly
Německo bude deportovat nepřijmuté uprchlíky vojenskými letadly
Zdroj:www.euractiv.com-

Německá vláda se chce po přijmutí několika stovek tisíc uprchlíků, zbavit těch, kteří byly v Německu odmítnuti a jejich azyl tam, je tak nyní nemožný. Z touto zprávou přišla britská zpravodajská agentura, Reuters, která vedle toho také informuje, že celý proces zbavování se nepřijmutých uprchlíků (deportace) se bude konat za pomoci letadel. A to jak těch pro civilní dopravu, tak ale i těch, kterými cestují němečtí vojáci, tedy letadly vojenskými.

Nutno podotknout, že celý tento proces, nebo lépe řečeno spíše zákon, „zbavení se nepřijmutých uprchlíků,“ v Německu nebyl ještě schválen. Všeobecně se ale očekává, že německý parlament, výše uvedený zákon, posoudí a nejdéle do konce října ho ještě schválí. Zákon by pak měl vejít v platnost 1. listopadu, kdy všichni imigranti, kteří v Německu neuspěli s žádostí o azyl, nebudou žádným způsobem o svém vyhoštění informováni. A to z důvodu, případného ukrývání se, či jakékoli jiného vyhnutí se deportaci.

Zmíníme-li se závěrem článku, znovu o letecké dopravě, která by pro deportaci uprchlíků z Německa měla být klíčová, tak k situaci se vyjádřil mluvčí německé vlády, Steffen Seibert, který konkrétně prohlásil, že vojenské letectvo bude využito jen v případě, že komerční letecké společnosti už nebudou míti volná místa ve svých letadlech.

Zdroj: Nová Republika

5/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů