Německé ministerstvo vnitra odsoudilo sledování tureckých občanů v Německu

744
Print Friendly, PDF & Email
Německé ministerstvo vnitra odsoudilo sledování tureckých občanů v Německu
Německé ministerstvo vnitra odsoudilo sledování tureckých občanů v Německu

www.e15.cz

Německý ministr vnitra Thomas de Maizire v nedávné době odsoudil Turecko za údajné špehování tureckých občanů na německém území. Informaci přinesla americká televizní a rozhlasová společnost BBC podle níž německý ministr vnitra zároveň vyzval Turecko k tomu, aby upustilo od sledování tureckých občanů žijících na německém území. Ty mají podle BBC být údajně v kontaktu se „zrádcem“ a iniciátorem neúspěšného tureckého puče Fethullahem Gülenem.

BBC v souvislosti se sledováním tureckých občanů, kteří mají být v kontaktu s Fethullahem Gülenem zároveň také uvedla, že turecké tajné služby mají k dispozici jakýsi seznam „podezřelých“ tureckých osob, kteří se veřejně přátelí s Gülenem. Součástí tohoto seznamu jsou podle informací i fotky a osobní data získané ze sledování samotných „podezřelých“ lidí. Turecké tajné služby se totiž domnívají, že tito lidé aktivně podporují Gülenovo hnutí, které je v Turecku považováno za teroristickou organizaci.

Jako důkaz, že onen výše zmíněný seznam „podezřelých“ osob skutečně existuje se BBC odkazuje na článek jihoněmeckých novin Süddeutsche Zeitung. V nich konkrétně stojí, že šéf MIT (turecké tajné služby) Hakan Fidan předal svému kolegovi a protějšku Bruno Kahlovi ze Spolkové zpravodajské služby seznam, zhruba 300 tureckému režimu nepohodlných lidí. K celému předání seznamu údajně došlo během konání únorové bezpečnostní konference v Mnichově. A jeho obsahem bylo krom tří set nepohodlných osob i řádově 200 organizací napojených přímo na Gülena, respektive na jeho hnutí.

Vrátíme-li se zpět ještě k německému ministrovi vnitra a k jeho odsouzení a následně i výzvě o ukončení tureckého špehování (zmíněno v úvodu článku) vlastních občanů na německém či jakémkoliv jiném území, tak jeho slova si v závěru článku, dovolím citovat:

Nezáleží na tom, co kdo může mít společného s Gülenovým hnutím, zde platí německé právo a občané nebudou špehováni cizími státy.

Zdroj: BBC

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů