Německá škola s uprchlickými dětmi najala kvůli agresivním dětem bezpečnostní firmu

561
Print Friendly, PDF & Email
Německá škola s uprchlickými dětmi najala kvůli agresivním dětem bezpečnostní firmu

Zdroj: www.citiguard.com.au

Základní německá škola „Schoeneberg Spreewald“ sídlící v Berlíně, kterou navštěvují z více jak 90 % žáci, výhradně migračního původu si musela, kvůli zvyšující se agresivitě jednotlivých žáků, najmout do prostor školy bezpečnostní firmu. Školu podle dostupných informací navštěvují děti ve věku od šesti do dvanácti let a jejich agresivita se během posledních několika měsíců, značně zvýšila.

Na informaci upozornil německý zpravodajský deník Berliner Zeitung, který k uvedenému rozhodnutí, jež vzešlo přímo od vedení školy, citoval slova jejího ředitele – pana Dorise Unzeita. Ten konkrétně uvedl, cituji:

Během uplynulého roku násilí vzrostlo natolik, že jsme nyní museli přijmout toto opatření. Mělo by to zlepšit pověst školy a zajistit, aby se děti mohly znovu v klidu učit.

V souvislosti s problematikou uprchlických dětí na německých školách nutno dodat, že výše zmíněná škola „Schoeneberg Spreewald“ je v tuto chvíli v celém Německu, prozatím jediná, která se zaměřuje výhradně na uprchlické děti. A to i přes fakt, že zejména v Berlíně je mnoho škol, které mají mezi svými žáky značný počet dětí uprchlického původu.

K počtu uprchlických dětí v Německu se už v roce 2016 vyjádřil britský deník Breitbart London, který ve své zprávě konkrétně uvedl, že zhruba 40 % dětí žijících v Německu, ve věku do 5 let je migračního původu. A to hlavně díky masové migraci, ve stejném roce, během které se německá populace rozrostla o 346 tisíc lidí, převážně migračního původu.

Téma agresivních dětí v základních školách závěrem okomentoval i manažér samotné bezpečností firmy, která byla školou najata – Masieh Jahn. Ten k zmíněnému problému uvedl následující slova, cituji:

Je šokující, jak násilné jsou děti ze základních škol,

uvedl Masieh Jahn a zároveň ještě dodal, opět cituji:

Naši zaměstnanci umí hovořit německy, turecky a arabsky, což zaručí důvěru žáků a rodičů. Jsme pro ně hlídací psi.

Zdroj: Berliner Zeitung

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů