Němci odmítají placení koncesionářských poplatků za televizní vysílání

1189
Print Friendly, PDF & Email
Němci odmítají placení koncesionářských poplatků za televizní vysílání
Němci odmítají placení koncesionářských poplatků za televizní vysílání
Zdroj: www.ard.de

Stále větší část německé veřejnosti, odmítá platit koncesionářské poplatky za vysílání tamější, veřejnoprávní televize ARD. Ta podle zveřejněných informací a svých statistik, dokázala jen na těchto poplatcích, shromáždit dlužnou částku ve výši 4,5 milionů eur. Informace o tom, proč se ale tyto poplatky německé televizi nedaří vybrat, sama televize statisticky shromážděné, však nemá.

Pravděpodobným důvodem neplatících obyvatel, může podle všeho být změna v placení, těchto televizních poplatků. Od 1.1.2013 totiž v Německu došlo, co se těchto televizních poplatků týká ke změně. A to k takové změně, že všechny německé domácnosti, hradí stejně vysoký koncesionářský poplatek, který aktuálně činí zhruba 17,50 eur měsíčně a nijak se přitom neodvíjí od počtů lidí v domácnosti, či počtů televizorů, nebo rozhlasových přijímačů a počítačů.

I přes to, že není známo jaké domácnosti, německé veřejnoprávní televizi, koncesionářské poplatky vlastně odmítají zaplatit (jako jakýsi protest), tak právníci volají na poplach s hlášením, že od této změny takovýchto, neplatících lidí stále přibývá.

Poznámka autora: Není divu, že jich přibývá. Přece není možné, aby když se někdo na tu, či onu televizi nedívá, nebo se na ni dívá jen sporadicky, tak aby platil stejně jako člověk, který tu stanici sleduje pořád.

A takto neplacení koncesionářských poplatků vysvětluje Sascha Giller, což je pracovník v advokátní kanceláři PWB, který doufá, že se mu celý tento případ s poplatky za vysílání, podaří dotáhnout až před ústavní soud.

Jeho slova odcituji:

Mnoho lidí prostě nepochopilo nový změněný systém – prostě jim nebylo dostatečně dobře vysvětleno, za co vlastně mají platit.

K advokátní kanceláři a k důvodům, proč němečtí občané, odmítají platit za televizní vysílání by bylo vhodné připomenout,že v současné chvíli takovýchto lidí, tato kancelář má shromážděných zhruba tisíc a důvody neplacení, jsou opět podle právníka, Gillera, různé.

Zde jsou znovu odcitována jeho slova:

Hodně z nich kritizuje obsah, včetně politické orientace – v duchu ‚Je to hlasatel propagandy‘ a máme další, kteří říkají, že média na principu veřejnoprávního vysílání jako takové již nemají v moderním světě své místo, přinejmenším ne s povinnými poplatky. A máme klienty, kteří prostě nepoužívají média … Také máme podnikatele, kteří nevidí důvod, proč by měli znovu platit za jejich druhý domov.

Proti koncesionářským poplatkům se krom německého lidu a výše zmíněné advokátní kanceláře, postavil také (rovněž právník), Jakob Heinrich Tschuschke, který na toto téma uvedl, cituji:

Právní bitvy ještě není u konce. Pořád si myslím, že je to nezákonné, a to i v případě, že soudy mají jiný názor. Chci vidět, co na to řekne ústavní soud.

Zdroj: Nová republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů