Některá rakouská města zakazují podávání vepřového masa ve školách. Chtějí vyhovět Muslimům

963
Print Friendly, PDF & Email
Některá rakouská města zakazují podávání vepřového masa ve školách. Chtějí vyhovět Muslimům
Zdroj: www.images.slideplayer.cz

Rakouská města jako je Salzburg nebo Bregenz, ležící v nejzápadnějším rakouském regionu Voralburg, zakazují v tamějších školách v rámci školního menu, konzumaci vepřového masa. Důvodem onoho nařízení je, rozrůstající se muslimská komunita, která do rakouských škol, každým rokem dochází ve stále větších počtech.

Samotný výše uvedený zákaz, nově zavedený v Salzburgu, vztahující se na konzumaci vepřového masa ve školách, nebyl rakouské veřejnosti, nijak oznámen ani nebyl nikde inzerován. Skutečnosti, že ve školním menu zcela chybí pokrmy, jejichž součástí by bylo i vepřové maso si všimli až pozorní rodiče dětí, kteří do místních, salzburgských škol docházejí. Když se rodiče začali škol následně dotazovat, proč tomu vlastně tak je, dočkali se odpovědi ze salzburgského úřadu, konkrétně od jednoho z místních úředníků – Kronena Zeitunga, který uvedl, že „zákaz vepřového masa byl zaveden zcela rozumně a to ze zdravotních a sociálních důvodů.“ V případě těch sociálních důvodů se jedná o již zmíněné muslimské děti, docházejících do škol.

K Zeitungově prohlášení se později vyjádřila i místo-starostka Salzburgu a členka sociální demokratické strany SPO Anja Hagenaue, která slova Zeitunga potvrdila a dodala, že samotný zákaz, nebyl nikým oficiálně přikázán, nicméně v Salzburgu platí již pět let a krom toho, děti mají stejně radši kuřecí maso s mrkví, než vepřové.

Této kauze, ohledně vepřového masa ve školách se později začala věnovat i redakce jednoho z rakouských televizních kanálů, jenž je financován a nese jméno po slavném energetickém nápoji „Red Bull ServusTV“. Ten začal mezi rodiči dětí, navštěvujících všechny rakouské školy, dělat průzkum o zařazení vepřového masa do škol. Výsledek průzkumu dopadl zcela jednoznačně: Více jak 70 % lidí (konkrétně 78 %) uvedlo, že vepřové maso do škol, jednoznačně patří.

V souvislosti s problematikou vepřového masa ve školách nutno podotknout, že tento problém se netýká jen Rakouska, ale i dalších zemí celé Evropy.

Dokonalým příkladem nám může být třeba kolébka, minimálně evropské, ale spíše světové gastronomie – Francie, kde si kvůli vepřovému masu ve školách, udělal minulý měsíc velké promo, konzervativní starosta města Chevigny-Saint-Sauveur pan Michel Rotger. Ten se k problému, vepřového masa ve školách vyjádřil slovy, „že vepřové ve školách uspoří školní peníze oproti nabídce alternativních menu.“

A po udržení vepřového masa ve školních a vládních jídelnách volala v nedávných dnech také německá konzervativní Křesťansko demokratická unie (CDU) německé kancléřky Angely Merkelové. Za tuto německou vládní stranu se vyjádřil konkrétně předseda strany CDU Daniel Günther, který konkrétně řekl, cituji:

Ochrana menšin – včetně té z náboženských důvodů – nesmí znamenat, že většina je zbavena svého svobodného rozhodnutí falešným smyslem pro ohleduplnost.

Zdroj: Breitbart.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů