Několika milionové, vymírání ryb z neznámých důvodů

702
Print Friendly, PDF & Email
Několika milionové, vymírání ryb z neznámých důvodů
Několika milionové, vymírání ryb z neznámých důvodů
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Vodní svět, pomalu vymírá, ale nikdo zcela přesně, neví proč. Poslední velké vyhynutí ryb, bylo zjištěno teprve nedávno v Marina del Ray, kde pošlo více jak šest tun ryb. Tato událost, rázem zaplnila hlavní stránky, všech amerických novin. Asi by se nic nestalo, kdyby se tato událost stala jen jednou. Ano, možná by o tom taky psali všechny americké noviny, ale rozhodně, by toto téma nebylo nějak více řešeno.

Opak je ale pravdou, tato událost se počátkem roku 2014, začala objevovat stále častěji a ve výsledku, tak není několik tisíc mrtvých ryb, ale rovnou několik milionů a tady už jsou příklady, kde všude se s touto událostí, setkali.

  • Jihozápad Kentucky  – Zde bylo objeveno kolem 500 000 mrtvých ryb, jednalo se o asijské kapry, v blízkosti jezera Lake Barkley Dam. Podle tamějšího tisku, může za smrt ryb, neznámí druh viru.
  • Minesota  – Plocha více než 6 500 kilometrů čtverečních, pokrytá desítkami tisíc, mrtvých ryb, jako okounů, candátů a severních štik. Tak tolik mrtvých ryb, bylo objeveno na jezeře Grand Lake. Na tento jev se přijeli podívat i sami vědci, kteří uvedli, že příčinou úmrtí, byl nedostatek kyslíku ve vodě, které způsobilo loňské, husté sněžení. Také ale uvedli, že poslední vyhynutí ryb, takového rozsahu, bylo zaznamenáno, naposledy v roce 1950.
  • New Jersey  – Tentokrát se nejedná o rybník ale o řeku, konkrétně Shark River, kde vědci, stejně jako v Minesotě, odhalují masivní úhyn ryb, kvůli nedostatku kyslíku. Dalším faktem, může být i to, že velké množství ryb, uvízlo v nějakém malém zálivu, kde nebyl dostatek kyslíku. S tímto tvrzením přišel, mluvčí odboru ochrany životního prostředí, Larry Ragonese.
  • Mexický záliv – tato havárie se snad ani nedá vymazat zpaměti, byla havárie, tak kolosálních rozměrů, svět, který byl ropou zaplaven, už nikdy nebude takový, jak byl dřív. Jen pro připomenutí: Za patrně, největší ropnou havárií, světa, může společnost British Petroleum (BP), která nezvládla obsluhu ropné plošiny a do moře, tak uniklo kolem 800 milionů litrů ropy. Nyní, čtyři roky poté, byl v této oblasti zaznamenán masivní úhyn vodních živočichů, jako: delfínů a mořských želv.
  • Stát Maryland – nalezeno 7 000 mrtvých ryb, druhu „Atlantic menhaden“. Biologové, ale tvrdí, že takovíto úhyn, jednoho druhu, není způsoben toxickou látkou. Takže se opět dostáváme k otázce: Proč dochází k vyhynutí ryb, vždy jen jednoho druhu? Tento případ se opakuje podruhé a bude se opakovat i ve státě Vermont, o kterém je psáno níže.
  • Stát Vermont – Tady už berou hromadné vymírání ryb, jako samozřejmost. Biologové ovšem mají za to, že je na vině: Nedostatek potravy, velká zima a nedostatek kyslíku.
  • Singapur – zde se jedná asi o největší úhyn ryb, vůbec. Najednou tu totiž uhynou, kolem 160 tun ryb, navíc ryb, které byly chovány v chovných stanicích. K této situaci se vyjádřil i jeden z místních chovatelů ryb a uvedl, že ztratil zhruba 95% svých ryb.

Otázky jsou tedy jasné: Proč hyne najednou, tolika ryb? Došlo snad ke globální změně počasí? Co se týká samotného hynutí ryb, tak to musí být snad každému jasné, kdo je největším škůdcem přírody. Pro ty, kdo to nevědí, je to člověk, viz. Mexický záliv. Objevili se dokonce i spekulace a články, které mluvili o katastrově fukušimské, jaderné elektrárně a o její radioaktivitě (která proniká do ekosystému po celém světě), jako o potencionálním viníkovy. No a na to, proč vymírají ryby, převáženě jednoho druhu v masovém počtu, nám odpověděl, Biolog pro rybolov, Bernie Pientka, který tvrdí, že masové vymírání u ryb, druhu alewives a sledě obecného, je tento jev v tomto období, takřka běžný. Můžeme tedy jen doufat, že to začátek konce. A že nepřijde nějaká větší katastrofa.

Zdroj: Svobodné noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů