Několik džihádistů zatčeno iráckou rozvědkou

525
Print Friendly, PDF & Email
Několik džihádistů zatčeno iráckou rozvědkou
Několik džihádistů zatčeno iráckou rozvědkou
Zdroj: www.rtvslo.si

Řada džihádistů putujících společně s uprchlíky ze zemí, které svírá válka a teror radikální teroristické organizace Islámský stát, byla tento týden v iráckém městě Mosulu, odhalena a zatčena iráckou rozvědkou.

Informaci veřejnosti předložila londýnská zpravodajská služba Reuters, jenž ve svém článku uvedla, že během poslední doby bylo iráckými policisty zatčeno, hned několik stovek mužů, kteří se pokoušeli opustit oblasti sevřené násilím.

Jako názorný příklad výše uvedeného zatýkání džihádistů, zpravodajská agentura demonstruje situaci jednoho mladého džihádisty, který se po krátkém výslechu policií, doznal k tomu, že je členem Islámského státu. Byl samozřejmě okamžitě zatčen a policií odvlečen do nákladního auta. Ještě před tím, než ho ale policisté odvlekli do zmíněného nákladního auta, hájil se tím, že byl součástí teroristické organizace pouhé tři měsíce, přičemž nikdy v životě nedržel v ruce zbraň a ve výcvikovém táboře plnil pouze funkci kuchaře. Jeho obhajoba mu ale ve výsledku nebyla stejně nic platná.

V souvislosti se zatýkáním džihádistů by nebylo na škodu ještě uvést, že zpravodajští důstojníci aktuálně upozorňují na poněkud mylné informace. Ty uvádí, že většina z 14 000 uprchlíků je tvořena, především ženami a dětmi.

A to i přes fakt, že iráčtí policisté v posledních dnech prověřovali, hned několik stovek mladých mužů. Ženy a děti se mezi prověřovanými, vyskytovali jen velice zřídka.

Skutečnost, že uprchlíci jsou v drtivé většině tvořeni mladými muži později potvrzuje jeden z důstojníků, který uvedl, že jen v průběhu neděle zatkl celkem sedm podezřelých vojáků Islámského státu. Když mu byl následně položen dotaz: „Jak se vlastně zmínění členové Islámského státu dají poznat?,“ odpověděl, že tito lidé mají stejně jako uprchlíci, kteří nemají s Islámským státem nic společného, obrovský strach. Tento strach je ale na rozdíl od pouhých uprchlíků, úplně jiný. Důstojník konkrétně tvrdí, že členství v Islámském státu je na oněch jedincích, prostě poznat.

Irácká rozvědka se ale krom svého vlastního instinktu, který už je naučený poznávat bojovníky, nebo členy Islámského státu, spoléhá také místní obyvatele, kteří jsou dle aktuálních informací velice kooperativní.

Zdroj: InfoWars

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů