Největší čínský vojenský dron úspěšně prošel testováním

1176
Print Friendly, PDF & Email
Největší čínský vojenský dron úspěšně prošel testováním
Zdroj: www.pds25.egloos.com

Největší vojenský dron, který Čínská lidová republika do této chvíle vyrobila, Caihong-5 (v českém překladu „Duha-5) prošel dnešním dnem, tedy 17. červencem 2017, úspěšným vojenským testem. Jedná se o vůbec největší dron z „duhové“ řady letounů, který byl poprvé veřejnosti představen minulý rok, během konání letecké show v jihočínském městě Ču-chaj.

V tuto chvíli je tak výše uvedený vojenský letoun, vyrobený čínskou firmou China Aerospace Science and Technology Corporation, zcela připraven pro tovární výrobu. Samotné testování nového vojenského dronu, jehož rozpětí křídel je úctyhodných 21 metrů, proběhlo dle informací čínských medií na letišti v provincii Che-pej.

„Duhový letoun“ se ale krom velkého rozpětí křídel, může pyšnit i dalšími, rovněž velice úctyhodnými čísly. Tak například: Jeho zbrojní arzenál může tvořit až šestnáct raket společně s nákladem o celkové hmotnosti až jednoho tisíce kilogramů.

Při dodržení takovýchto hodnot s ohledem na jeho operační dosah, čítající 10 000 kilometrů, může Caihong-5 vydržet nad zemí až 60 hodin.

V rámci vojenské praxe se pak předpokládá, že bude tento letoun využíván hlavně k průzkumům terénů, ale také třeba ke sledovacím aktivitám, či útočným misím. Do jeho náplně pak samozřejmě, krom vojenských aktivit, lze zařadit i aktivity civilní, jako je hledání zdrojů, nebo výpomoc při přírodních katastrofách.

Zdroj: Rt.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů