„Nejsme tak silní jak jsme si mysleli, Rusové jsou silnější,“ aneb americké prohlášení, jež šokovalo svět

515
Print Friendly, PDF & Email
„Nejsme tak silní jak jsme si mysleli, Rusové jsou silnější,“ aneb americké prohlášení, jež šokovalo svět
„Nejsme tak silní jak jsme si mysleli, Rusové jsou silnější,“ aneb americké prohlášení, jež šokovalo svět
Zdroj: www.ac24.cz

Po prezidentském úřadu druhý nejvyšší, americký úřad, ministerstvo obrany USA, které sídlí v Pentagonu, uznalo a do jisté míry i šokovalo svět svým prohlášením, kde doznává, že ruské stíhačky jsou po všech stránkách, lepší než dnešní americká letadla.

Takovéto velice podobné prohlášení, poskytl žurnalistům amerického deníku, USA Today americký generál, Hale Hombug, který vyprávěl o neuvěřitelných manévrech a výkonech ruských stíhacích letounů Su-30 MKI při vojenském cvičení, kdy indičtí piloti zvítězili ve více jak 90 % všech soubojů proti americkým, stíhacím letounům F-15C a F-15D, jinak nazývaných jako Eagle.

Hale Hombug, překvapeným novinářům z USA Today, řekl konkrétně tato slova, cituji:

Nejsme zase tak technicky vpředu, jak jsme se domnívali. F-15ky mají zásadní význam pro naši vzdušnou převahu. Nečekané vítězství Indů na ruských strojích je pro nás skutečnou studenou sprchou …

Následně se okolo tohoto přiznání Pentagonu „rozhořelo,“ doslova mediální peklo, neboť se o celou věc začal zajímat i týdeník, Newsweek a jeho „netrpělivý“ novináři, kteří jakmile dostali celý případ na stůl, začali horlivě pátrat po informacích. A také že se informací dopátrali. Podle novinářů z týdeníku Newsweek, totiž americké stíhačky ( F-15C a F-15D), nebojovali jen s nynějšími moderními, ruskými letouny, typu Su-30 MKI, ale také se staršími typy ruských stíhaček jako je třeba, MiG-27, MiG-29, nebo i se zastaralým MiGem-21.

Výsledek souboje je tedy pro americkou a nejenom americkou, nýbrž i pro francouzskou stranu (indičtí piloti dokázali se stejnými, ruskými stroji porazit i Francouze), nemilí a jak už bylo výše zmíněno tak celý svět, dá se říci i včetně Spojených států, je tímto výsledkem velice překvapen.

Zatímco svět je výsledkem cvičného boje proti Američanům, překvapen, je nutné dodat, že v Rusku se z vítězství nejmodernějších Suchojů, příliš neradovali. Dokonce by se dalo i říct, že Rusko, tak nějak vědělo, jak celý zkušební boj dopadne, jenom to prostě jaksi zatajilo. Se vším „vyšel“ na světlo až generální projektant letadel, Michail Simonov, který ruskému deníku RIA Novosti řekl, že všechny SU-30 byly vyvinuty, speciálně pro boj s americkými letadly. Už z té jeho řeči můžeme poznat, že i projektant, tak nějak věděl, jak zkušební boj mezi americkými a ruskými stíhačkami, dopadne. Co ovšem nevěděl a nebyl zdaleka jediným, kdo byl překvapen, bylo přiznání Spojených státu. I on sám, stejně jako mnoho dalších konstruktérů, byl mile překvapen prohlášením a uznáním amerických „sousedů“.

Pokud bychom si měli něco málo „říci“ o samotném vojenském cvičením, nebo si případně uvést důvod, proč vlastně jsou ruské stíhačky lepší, než ty Americké, pak stojí za zmínění to, že celé cvičení nebylo úplně objektivní. Všechny stíhací letouny, jež se účastnili tohoto cvičení, nebyly vybaveny ostrou municí. V případě ruských letounů šlo dokonce o fotopušky, které simulují kulomety a jsou oproti špičkovým raketám na amerických letadlech daleko lehčí. Proto jsou Ruské stíhačky tak dobré, protože jsou odlehčené, mají daleko větší tah a daleko lépe se s nimi pohybuje ve vzduchu a může se snadno dostávat za americké letouny.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů