Nejnebezpečnějšími zbraněmi ruského loďstva pro Spojené státy jsou ponorky

650
Print Friendly, PDF & Email
Nejnebezpečnější zbraní ruského loďstva pro Spojené státy jsou ponorkyZdroj: www.cz.sputniknews.com
Nejnebezpečnější zbraní ruského loďstva pro Spojené státy jsou ponorky
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Největším postrachem pro Spojené státy jsou z ruského námořního arzenálu, atomové ponorky typu Jaseň. Tuto informaci pustil na veřejnost ruský zpravodajský, celostátní deník, Izvestija, který pro více informací odkazuje na ředitele ústavu, jež zkoumá námořní potenciál Ruska, konkrétně na amerického profesora, Michaela Petersena.

Ten konkrétně uvádí, že největší hrůzou pro Spojené státy jsou již výše uvedené, ruské atomové ponorky, typu Jaseň. Krom ruských ponorek se ale Amerika bojí také, ruských lodí, Fregat, nebo raket jako je třeba Cirkon či Kalibr.

Americký profesor k výše uvedené ruské námořní technice také připomíná, že Rusko se v posledních několika letech dostalo, co se námořního vojenského průmyslu týká, (a nejen toho námořního vojenského odvětví, ale obecně po vojenské stránce) na zcela novu kvalitativní úroveň. Na této úrovni je dle slov amerického profesora, mnohonásobně lépe připravené, konkurovat vojenské námořní technice Spojených států. A jak to tak, dle aktuální situace vypadá, tak Spojené státy se značným kvalitativním, vojenským pokrokem Ruska, takřka vůbec nepočítali. Proto si nyní budou muset, aktuální vojenskou vyspělost Ruské federace, znovu a detailněji prostudovat. Jinak se totiž muže velice brzy a snadno stát, že Ruská federace, co se vojenských technologií týká, Spojené státy zcela předčí. Což by samotná Amerika, jako super-velmoc ve všem, nesla velice špatně.

Závěrem článku vám odcituji slova, která zazněla z úst, zmíněného amerického profesora, Petersena v souvislosti s vojenským, kvalitativním pokrokem Ruska, cituji:

Přes těžkosti, které jsme pozorovali během předcházejících desetiletí, dosáhlo ruské vojenské námořnictvo, pokud jde o přípravu námořníků a technologické vybavení, takové úrovně, která mu umožňuje soupeřit s jakýmkoli loďstvem na světě.

Zdroj: Sputniknews

4/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů