„Nedokážeme samostatně čelit kybernetickým hrozbám,“ ozývá se z NATO

2151
Print Friendly, PDF & Email
„Nedokážeme samostatně čelit kybernetickým horzbám,“ ozývá se z NATO
Zdroj: www.vestnikkavkaza.net

Severoatlantická aliance NATO není podle asistenta generálního tajemníka této organizace – Sorina Ducaryho, schopná samostatně čelit kybernetickým hrozbám. Ducary toto prohlášení uvedl během svého vystoupení na konferenci ve Vídni. Tu pořádala organizace OBSE a jejím hlavním tématem byla ona již zmíněná kybernetická bezpečnost.

Samotný Ducary schopnost samostatné kybernetické obrany NATO později přirovnal k týmovému sportu, když prohlásil, cituji:

Musíme jednat společně. A pokud spojíme úsilí, můžeme zvýšit úroveň ochrany.

V současné chvíli se podle slov Ducaryho, Severoatlantická aliance svou politikou v záležitosti kybernetické obrany spoléhá, především na spolupráci s partnerskými státy či s mezinárodními organizacemi a neklade na tento směr takový důraz. Přitom dříve, podle jeho slov, politika NATO na kybernetické obraně, stála.

V souvislosti se změnou politických pilířů Severoatlantické aliance tak Ducary vyzval k posílení kybernetické bezpečnosti a k vypracování pravidel zodpovědného chování v tomto prostoru, poté co uvedl tato slova, opět cituji:

Kybernetický prostor je v nebezpečí a často se v tomto prostoru bojuje. Kvůli tomu jsme se rozhodli, že budeme investovat do zajištění bezpečnosti v informačním prostoru, stejně jako ji zajišťujeme ve vzdušném prostoru, na moři a na souši.

V závěru pak ještě zdůraznil, že ochrana a připravenost k odražení kybernetických útoků je pro alianci prioritou.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů