Něco pro zasmání: Dle amerického deníku Forbes jsou nejpracovitějšími lidmi v Evropě Řekové

593
Print Friendly, PDF & Email
Něco pro zasmání: Dle amerického deníku Forbes jsou nejpracovitějšími lidmi v Evropě Řekové
Něco pro zasmání: Dle amerického deníku Forbes jsou nejpracovitějšími lidmi v Evropě Řekové
Zdroj:www.rootedschool.org

Americký deník, který je proslaven zveřejňováním seznamu nejbohatších lidí na světě, Forbes včera zveřejnil článek v němž se snaží tvrdit, že nejpracovitějšími lidmi v Evropě, dle údajů OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj) za rok 2013 jsou Řekové. Podle přiloženého grafu, prý Řekové v práci strávili až 42 hodin týdně, tedy o 2 hodiny více než je oficiálně povoleno. Pokud bychom si tyto dvě hodiny přesčasu, chtěli následně rozpočítat do jednotlivých, pracovních dnů, tak by nám vyšlo, že Řekové, každý den strávili v práci o zhruba 24 minut déle, než je povoleno.

A to je dámy a pánové jen začátek, celé srandy, kterou si z nás, magazín Forbes tímto článkem, udělal (pokud vůbec redaktoři vědí, co napsali). Autor článku totiž pokračuje dále. A je v skutku neuvěřitelné co z některých lidí, či médií může „vypadnout“.

Podle textu, Nialla McCarthyho je totiž průměrná pracovní doba, celé Evropské unie o 5 hodin kratší. Dokonalou perlou je pak samotný žebříček těch nejpracovitějších lidí v Evropě, kde se svými 39,3 hodinami v práci, druhé místo obsazují Portugalci a na třetím místě se umístili Španělé, kteří v práci údajně stráví 38 hodin. Velice zajímavých výsledků se autor textu dobral také v porovnání Řeků s Němci, kde se snaží lidi „opít rohlíkem“ a tvrdí, že Němci, mimo jiné evropská ekonomická velmoc, pracují jen něco málo přes 35 hodin týdně!

Něco pro zasmání: Dle amerického deníku Forbes jsou nejpracovitějšími lidmi v Evropě ŘekovéZdroj: www.forbes.com
Něco pro zasmání: Dle amerického deníku Forbes jsou nejpracovitějšími lidmi v Evropě Řekové
Zdroj: www.forbes.com

Co je pak naprostým vrcholem je vyjádření některých odborníků, kteří tvrdí, že tento překvapivý výsledek je ovlivněn povahou řeckých zaměstnání, jež Řekové ve velké míře vykonávají. Podle informací zde nejvíce lidí pracují buď jako zemědělci, nebo jako provozovatelé restaurací a obchodů. Častokrát tak mají otevřeno prakticky po celý den a z toho tak vychází i „šílená pracovní doba“ Řeků.

Poznámka autora: To, že se nějaký americký novinář, chytne na takovouto studii, která s realitou nemá celkem nic společného, mne ani celkem neudivuje. Co je ale velice zarážející a vyvolává to při nejmenším otázku, zda-li celý tento „průzkum“ nebyl na objednávku nachystaný, je tvrzení tzv. „odborníků“ o povaze řeckých zaměstnání.

Že i oni se na to nachytají a řeknou takový nesmysl, že pracovní doba Řeku je ovlivněna povahou řeckých zaměstnání to bych od nich opravdu nečekal. Uprřímně řečeno já bych se na jejich místě asi propadl do země, pokud bych někde toto řekl.Ale, nedělejme žádné soudy, protože jak bylo uvedeno již výše. Je v skutku velkou otázkou, zda-li celý tento „průzkum,“ který s realitou nemá nic společného, nebyl předem naplánován. Pokud tomu tak skutečně bylo, bylo to celé naplánované, tak dokážu tvrzení odborníků pochopit. Prostě to udělat museli, jinak by nejspíše dostali vyhazov.

Jak to ale celé bylo, ví skutečně jen bůh.

Odkaz přímo na článek Forbesu

Zdroj: Eportal

 

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů