Necelá polovina Němců je pro vystoupení Německa z Evropské unie

508
Print Friendly, PDF & Email
Necelá polovina Němců je pro vystoupení Německa z Evropské unieZdroj: www.ceskatelevize.cz
Necelá polovina Němců je pro vystoupení Německa z Evropské unie
Zdroj: www.ceskatelevize.cz

Téměř polovina německé veřejnosti je názoru, že by tamější vláda měla v zemi zorganizovat referendům o setrvání, Spolkové republiky Německo v Evropské unie.

Dle informací britského zpravodajského serveru Express.co.uk, totiž z průzkumu veřejného mínění, který provedla německá společnost TNS Infratest Politikforschung, vyplývá, že více jak polovina Němců (67 %) si myslí, že by současná Evropská unie měla razantně změnit svůj politický směr. Naproti tomu 39 % Němců zas pokládá dnešní politiku Evropské unie za „výhradně pozitivní.“

Výsledky výše uvedeného průzkumu, veřejného mínění samozřejmě značně ovlivnila nedávná politika, německé kancléřky Angely Merkelové. Ta je v současné chvíli velmi ostře kritizována za svou imigrační politiku, díky níž se do Evropy dostalo, minimálně několik stovek tisíc, ale spíše několik milionů uprchlíků. Samotná německá kancléřka se nyní snaží celou situaci zachránit a už minulý týden zveřejnila svůj plán na deportaci, více jak 100 000 uprchlíků.

Z výsledků výzkumu, krom již výše zmíněného také vyplývá, že více jak polovina respondentů, považuje současnou uprchlickou krizi za vůbec největší problém se kterým se Německo doposud setkalo a jehož jediným řešením je spolupráce s ostatními zeměmi Evropské unie. Nutno také dodat, že více jak čtvrtina Němců si myslí, že Evropská unie nechala celé řešení současné uprchlické krize na Německu.

Zdroj: Express.co.uk

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů