Nastává změna vojenských velmocí. Ruská a čínská armáda nyní představuje nebezpečí pro Západ

892
Print Friendly, PDF & Email
Nastává změna vojenských velmocí. Ruská a čínská armáda nyní představuje nebezpečí pro Západ

Zdroj: www.sekuritaci.cz

Vojenské síly jednotlivých státních velmocí se po několika desítkách let patrně změní. Zatímco až do „této chvíle“ se mělo za to, že za globální vojenskou velmoc jsou považované Spojené státy společně s Velkou Británií a za ní teprve následují státy typu Rusko a Čína, nyní už by to mohlo (a pravděpodobně i bude) jinak.

Nejnovější průzkumy totiž ukazují, že za dobu, co si Spojené státy a Velká Británie užívali pomysleného vojenského náskoku, před ostatními státy, dokázali této chvíle využít právě již zmínění Číňané a Rusové. Ty za tu dobu zdokonalili svůj vojenský arzenál natolik, že až vyděsili některé americké a britské vojenské představitele, kteří jsou momentálně velice zděšení z toho, že ruská a čínská vojenská technika, která je daleko levnější, dokáže vážně poškodit dražší a modernější techniku Velké Británie a Spojených států. Informaci o měnících se vojenských silách ve světě, zveřejnil britský zpravodajský deník The Telegraph, jenž se pro více informací odvolal na zprávu think-tanku Royal United Services Institute.

Ta (zpráva) je v souvislosti se značným vojenským pokrokem Ruské federace a Číny věnována hlavně raketám dlouhého doletu, které jak už bylo výše uvedeno jsou, krom dalších ruských a čínských zbraní, schopny ohrozit velké pozemní, ale i námořní a vzdušné platformy USA a Velké Británie. Rovněž nemůže být ani tajností, že v bezpečí, před ruskou a čínskou vojenskou technikou, nebudou teď už ani satelitní a navigační systémy na kterých jsou armády Spojených států a Velké Británie, závislé.

Část zprávy, týkající se zlepšení ruských a čínských raket dlouhého doletu a řady dalších zbraní, na kterou odkázal deník The Telegraph, vám nyní budu citovat:

Rakety, které stojí mnohem méně než půl milionu liber za kus, jsou schopny vyřadit z provozu britskou letadlovou loď v ceně tří miliard liber. Zdá se, že Čína a Rusko zaměřily mnoho (ale ne všechno) své úsilí na schopnosti ohrozit klíčová západní aktiva, která jsou velká, je jich málo a jsou drahá.

Analytici z Royal United Services Institute, kteří sepisovali zmíněnou zprávu na kterou se ve svém článku odvolal deník The Telegraph v dokumentu pak ještě připomínají, že lidé na americkém ministerstvu obrany, v souvislosti s neuvěřitelně rychlím vylepšením ruské a čínské techniky, začali mluvit o potřebné technické revoluci, která by Spojeným státům opět „dala“ vojenský náskok, před vnějším světem.

Stejní lidé z výše jmenovaného institutu pak ještě poukazují i na slabiny současné Velké Británie, která má letos v plánu, výrazně zúžit výdaje na vývoj obranných technologií a dostat se tak na celkové snížení 27 %, které se datuje od roku 2003.

Celá zpráva pak končí slovy, která vám nyní znovu odcituji:

Průkazné důkazy podporují názor, že Rusko a Čína zlepšily své monitorovací systémy a vylepšily přesnost úderu, čímž vážně ohrožují západní lodě, velká vojenská letadla a pravděpodobně i jakýkoliv pozemní systém, dokonce i nejvíce obrněný.

Zdroj: The Telegraph

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů