Námořnictvo Spojených států se bojí Ruska. „ Pokud začne válka, Rusko může vyhrát,“ tvrdí velení

528
Print Friendly, PDF & Email
Námořnictvo Spojených států se bojí Ruska. „ Pokud začne válka, Rusko může vyhrát,“ tvrdí veleníZdroj: www.military-today.com
Námořnictvo Spojených států se bojí Ruska. „ Pokud začne válka, Rusko může vyhrát,“ tvrdí velení
Zdroj: www.military-today.com

Velení amerického námořnictva tvrdí, že pokud by nyní došlo k válce mezi Ruskem a Spojenými státy, pak by na moři, přesněji řečeno pod jeho hladinou, nejspíše vyhrála, Ruská federace. Téměř jistou válečnou sebevraždou pro Spojené státy by se pak stala situace, pokud by společně s Ruskem do války se Spojenými státy, vstoupila také Čína, která po technické stránce svých ponorek, Spojené státy, už překonala.

S prohlášením velitele Tichooceánského námořnictva admirála, Harryho Harrise, přišel americký zpravodajský deník, Foreign Policy, jemuž se Harris svěřil s tím, že americký útvar ponorek, trpí značnými nedostatky.

Stejná a ještě další slova zazněla, ale také na zasedání senátního výboru pro ozbrojené síly, kde Harris vystoupil a podotkl konkrétně na fakt, že se na jeho volání po zvýšení počtu ponorek, nikdo neozývá. A stejné ticho údajně panuje i v případě po volání o urychlení programu, modernizace ponorek, jehož úkolem je srovnat náskok oponentů. Podle dosavadních informací se totiž tento program táhne velice dlouho a práce na modernizaci postupují nesmírně pomalým tempem.

V souvislosti s Americko-ruským závodem o lepší kvalitu ponorek, nutno připomenout, že Rusko v minulém roce dokončilo rozšiřování infrastruktury na vojenské námořní základně, nacházející se Kamčatce. Tam by v budoucnu mohly kotvit ponorky, třídy Borei, kterých si Rusko objednalo hned osm a hotové by měli být už v roce 2020.

O tom, že Rusko velice výrazně po technické stránce dohání Spojené státy (a to nejenom v oblasti námořní vojenské techniky, ale také ve vzduchu), svědčí i prohlášení, již zmíněného admirála Harrise, který konkrétně řekl, že Rusko má podle výkonu druhou největší ponorkovou základnu na světě a silnější je už pouze americké vojenské námořnictvo. Takže je jen otázkou času, kdy Rusko, Spojené státy definitivně vojensky překoná.

Zdroj: Sputniknews

5/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů