Na Ukrajině se opět válčí

732
Print Friendly, PDF & Email
Na Ukrajině se opět válčíZdroj: www.cas.sk
Na Ukrajině se opět válčí
Zdroj: www.cas.sk

Ukrajinou jsou zas slyšet výstřely a znovu zde projíždí tanky a další těžká, vojenská technika. Celý boj se odehrává v rezidenčních oblastech , Pěrvomajské aglomerace, směrem k Mariupolu. Tyto oblasti byly prý podle mluvčího ukrajinského prezidenta, Petra Porošenka, Lysenka během posledních 24 hodin, odstřelovány celkem 127krát, přičemž tyto odstřely jsou prý nejsilnější od doby únorových bojů o Debalceve.

Lysenko pak ještě dodává, že každé třetí napadení je provedeno těžkými zbraněmi, které měli být dle minských dohod staženy z boje. A když jsem u těch minských dohod, tak nutno podotknout, že u obce Novolaspa, někde mezi Doněckem a Mariupolem, vypukla tanková bitva, která je dle ukrajinské strany (ukrajinského státu) vůbec nejsilnějším střetem, právě od dob uzavření minských dohod. Dle posledních zpráv byl údajně, ruský útok odražen. Samotné Rusko ale nějaký útok popírá. O minských dohodách budeme ale ještě „mluvit“. Nemůžeme si totiž odpustit čin ukrajinského prezidenta, jež informoval představitele OBSE a samozřejmě i Ruskou federaci o tom, že došlo k jejich porušení (minských dohod) protistranou. Jak už bylo ale výše řečeno, tak protistrana, tedy Rusko, vinu popírá.

Jde-li o aktuální dění na Ukrajině, tak k tomu se vyjádřila ukrajinská rozvědka, podle jejíž informací byly k frontě, přesunuty raketomety Grad a to přesně do míst, kde byly zaznamenány první četné odstřely, tedy do Pěrvomajské aglomerace. K samotnému městu Mariupol byly pak nasazeny 120 milimetrové minomety a 152 milimetrové houfnice. Podle nejnovějších informací byly prý oblasti mezi Novoazovskem a Mariupolem ostřelovány ze 122 milimetrových houfnic. A večer se údajně rozhořeli boje i v obci Širokyne. O této události ale zatím nejsou přesnější informace.

Zdroj: Britské listy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů