„Na Rusko jsme krátcí“ přiznal Philip Breedlove

812
Print Friendly, PDF & Email
„Na Rusko jsme krátcí“ přiznal Philip Breedlove
„Na Rusko jsme krátcí“ přiznal Philip Breedlove
Zdroj: www.en.wikipedia.org

Spojené státy jsou podle prohlášení velitele vojsk OSN v Evropě, Philipa Breedloveho, příliš slabé na to, aby si dokázaly podmanit, tak velkou zemi s tak silnou vládou, jako je Rusko. Prohlášení s velice podobnými slovy, zaznělo z úst Philipa Breedloveho konkrétně 1. března v úterý.

Jeho projev byl odcitován korporativními a i tzv. veřejnoprávními médii, která uvedla, cituji:

Dvě dekády snahy Spojených států učinit z Ruska partnera nepřinesly žádoucí výsledek.

Svá slova pronesl konkrétně na branném výboru Senátu amerického kongresu, kde dále také řekl, že Spojené státy v Evropě už dávno ztratily vojenskou sílu, kterou by mohli „čelit Rusku“.

Účelem těchto slov, bylo dle informací podpořit zvýšení obranných výdajů a rozšířit americkou vojenskou přítomnost v Evropě. Nutno také připomenout, že Breedlove vystoupil přesně v době, kdy se ve Spojených státech chystá vrchol prezidentského klání.

I přes to, že Breedlove podpořil financování amerického zbrojního průmyslu, závěrem kongresu stejně přiznal, že Rusko si i přes snahy Západu, toto území ovládnout, po skoro 25 letech dělá pořád co chce. A to zejména díky své velice silné vládě, která se nebojí praktikovat si svoji, plně suverénní politiku, jež uplácí jak na území bývalého Sovětského svazu, tak i na dalších místech, jako je třeba Arktida.

Zdroj: Euroasia24

4/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů