Na Krymu byli zatčeni členové proukrajinské tatarské teroristické buňky

335
Print Friendly, PDF & Email
Rusové na Krymu zatkli členy proukrajinskej tatarské teroristické buňky
Rusové na Krymu zatkli členy proukrajinskej tatarské teroristické buňky

Zdroj: www.youtube.com

Ruští tajní agenti na ruském poloostrově Krymu zatkli čtyři členy teroristické organizace

Hizb ut Tahrir al Islami. Ti byli podle dostupných informací v kontaktu s ukrajinskou tajnou službou a snažili se na Krymu zorganizovat protiruské povstání. Zprávu publikoval ruský informační server RusVesna.

Z informací dále vyplývá, že po zadržení těchto čtyř osob, tedy Ameta Suleimanova, Sietumera Seitumerova, Osmana Seitumerova a Rustema Seitmemetova se na Ukrajině zvedla vlna menších protestů, které nesouhlasí se zadržením výše zmíněných osob.

Samotní Rusové však na zmíněné protesty občanů, stejně tak jako na protest krymské liberální aktivistky – Lutfi Zudievovej, neberou žádné ohledy. V závěru by nebylo na škodu citovat samotnou ukrajinskou aktivistku, která se bezprostředně po zadržení čtyř osob, vyjádřila na sociálních sítích takto, cituji:

Ruští okupanti zatkli 5 nevinných Tatarů.

K této větě nutno uvést dvě poznámky. Tou první je fakt, že bylo původně, opravdu zadrženo celkem 5 osob. Rusové nicméně jednoho člověka, ihned po zadržení zase propustili.

A druhá poznámka se týká termínu v citaci „Ruští okupanti.“ V tomto případě lze ukrajinské aktivistce vyčíst její nepřesnost ve vyjadřování se. Je totiž poměrně veřejně známo, že Krym je výhradně ruským, nikoliv ukrajinským územím. Toto území bylo k Ruské federaci na základě referenda o samostatnosti Krymu, připojeno 21. března roku 2014.

Zdroj: Rusvesna.su

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů