Muslimové v Dánsku chtějí korán připojit k tamějším zákonům

938
Print Friendly, PDF & Email
Muslimové v Dánsku chtějí korán připojit k tamějším zákonům
Muslimové v Dánsku chtějí korán připojit k tamějším zákonům
Zdroj: www.slovo-pravdy.cz

Muslimská menšina, která v Dánsku tvoří až 5 % obyvatelstva, což ji tak řadí mezi nejpočetnější tamější menšinu, požaduje po místní vládě, připojení Koránu k dánským zákonům. Uvedeme-li si to v číslech, tak dle dánského deníku, Jyllands-Posten po tomto připojení prahne až 40 % lidí z uvedené menšiny. To je jen pro představu, každý desátý, zmíněným deníkem, dotázaný muslim, či muslimka.

K současné dánské situaci okolo muslimů, připojila svá slova také místní vláda, konkrétně dánská lidová strana, která si ve své zemi, vede vizitku coby nesouhlasící strany se současnou imigrací. Lidová strana, současný počet muslimů v Dánsku zhodnotila jako veliký problém. A toto jsou už slova jednoho z členů, uvedené strany, cituji:

Přistěhovalci by měli respektovat zákony země, ve které nyní žijí. Je to neuvěřitelně neslušné, pokud si někdo myslí, že by měly být ženy od určitého věku zahaleny a řídit se tak podle koránu. Takový člověk nemá co dělat v dánské společnosti.

O muslimské menšině v Dánsku později svůj názor publikoval také Jens Peter Frolund Thomsen, profesor na univerzitě v dánském městě, Arhus, jež se specializuje především právě vztahy mezi migranty a Dány. Podle jeho slov, náboženství začíná zasahovat už i do politických názorů a postojů, což by mohl být v budoucnu velký problém.

Zdroj: Svět kolem nás

4/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů