Muslim podezřelí z terorismu byl přijat francouzskou policií

541
Print Friendly, PDF & Email
Muslim podezřelí z terorismu byl přijat francouzskou policií

Zdroj: www.zpravy.aktualne.cz

Nejmenovaný muslim, žijící ve Francii, který byl po dobu několika let sledován, kvůli podezření jeho účasti v teroristických organizacích, byl před několika málo dny přijat do sboru francouzské policie. Informaci o tom přinesla redakce francouzského informačního serveru RTL.

Ta ve svém článku na webu konkrétně upřesňuje, že výše uvedeného muže začala už na počátku roku 2012 nezjištně sledovat francouzská zpravodajská služba DGSI. A to kvůli jeho dost slavné minulosti a také kvůli bezpečnosti celé Francie. Jak zmíněný francouzský server totiž uvádí, tak muslim, kterého zde popisujeme, ale jehož jméno je neznámé, byl ještě před rokem 2012 radikálním islamistou a krom toho byl zařazen také na seznam hledaných teroristů.

Vše se změnilo až jednoho dne, kdy se muž, bez jakéhokoliv vědomí, že je vlastně sledován, rozhodl vstoupit do francouzských ozbrojených sil. Tento pokus mu však na poprvé nevyšel. Následně se tedy pokusil o vstup do francouzských policejních sil kde později, i přes to, že byl dlouhou dobu sledován a zpravodajská služba DGSI o něm měla podrobné informace, se svou žádostí o zaměstnání uspěl.

22. září letošního roku, tedy těsně po tom, co byl tento muž přijat do sboru policejních sil a opět nezjištně prověřen ze strany bezpečnostních sil, kvůli možnému zapojení do teroristických útoků, potažmo teroristických organizací, bylo jeho jméno dokonce vyřazeno ze seznamu sledovaných teroristů a mohl si řádně dodělat patřičný policejní výcvik.

Aktuálně je tento muž tedy zaměstnán u francouzských policejních sil na postu Adjoint de Securité, což je jinými slovy policejní důstojník, který může hlídat ulice a vedle toho plnit i administrativní povinnosti.

Zdroj: RTL

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů