Mladiství a mladí lidi v Bulharsku urazili Ruskou federaci

680
Print Friendly, PDF & Email

Ve 20. století jsme prožili 2 světové války, při nichž přišlo o život více jak 60 miliónů vojáků a kdo ví, jestli nás v brzké budoucnosti nečeká již třetí světová válka. Tento článek reaguje na současnou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou a na skandál, který se stal před několika dny v Belgii.

Mladiství a mladí lidi v Bulharsku urazili Ruskou federaci
Mladiství a mladí lidi v Bulharsku urazili Ruskou federaci Zdroj: www.wikimedia.org

Lidé jsou vynalézaví, ale také jsou mezi nimi lidé zlomyslní a lidé, kteří se chtějí mstít. Mezi ty vynalézavé se dají zařadit například lidi, kteří přebarvili Sovětský tank na růžovo. Ovšem pokud se teď podíváme i na druhou stranu, na stranu, která ničí a chce se mstít, tak do této skupiny, by dokonale zapadli i tamější obyvatelé Bulharska, kteří se rozhodli v rámci nesouhlasu s Ruským postupem vůči Ukrajině, zakročit.

V Bulharské metropoli, pomalovali pomník Sovětské armády v barvách Ukrajinské vlajky. A pracovníci zdejší televizní stanice to dokonce umístily i na Facebook. Nejde přitom o první případ. V minulosti se tyto případy staly a to jak se Sovětským tankem T34, který byl naštěstí jen přemalován, tak i s Brněnským pomníkem Sovětských, vojenských objetí, které se vyhlídl sám starosta města, který z pomníku srazil srp a kladivo. A aby toho nebylo, tak Bulharsko má ještě jeden skandál – světoznámého bohatýra, Aljoša, obyvatelé oblekli do červeného pláště a na hlavu mu nasadili masku, takže z dálky, tato postava, vypadla jak filmový hrdina Zorro.

Nicméně zpět k tématu. Trapný pocit zažívá i obyvatelka města Sofi (místo činu) a ředitelka poradenské společnosti Advising Couching and Consulting Cvetelina Tasevová.

Která pro web Hlas Ruska, řekla toto, cituji:

To, co se nyní děje s pomníkem Sovětské armády v Sofii, je skutečný vandalismus. Mladí lidé, a ti, kdo se věnují umělecké tvorbě, si často ani neuvědomují, na památku jakých události byl tento pomník postaven. Čtou v internetu všelijaké informace o Rusku, hledají si způsob, jak by mohli vyjádřit svou nespokojenost, a pomalují pomník symbolizující vítězství Rusů nad nacismem. A úřady se chovají tak, jakoby nic neviděly. Ptám se: kdo má zachovávat památku vojáků, kteří bojovali za osvobození Evropy? Proč nepospíchají ani s odstraněním hákových křížů, kdy se na pomníku objeví? Chápu, jak to uráží Rusy, a jako obyvatelka Sofie se jim chci omluvit za ty chuligány, které neznám.

Co je ovšem nejvíce zarážející je fakt, že na Bulharských školách se historii, konkrétně 1 a 2. světové válce moc času nevěnuje. Tyto slova řekla místní ministryně školství Cveteliny Tasevová.

Zdroj: Hlas Ruska

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů