Ministerstvo zahraničních věcí na Slovensku: „Schengenský prostor, díky uprchlíkům už prakticky neexistuje“

953
Print Friendly, PDF & Email
Miroslav LajčákZdroj: www.radiolive.co.nz
Miroslav Lajčák
Zdroj: www.radiolive.co.nz

Ministerstvo zahraničních věcí, které na Slovensku řídí, Miroslav Lajčák uvedlo, že Schengenský prostor, jehož účelem je filtrace přistěhovalců, „dnes“, díky extrémnímu návalu uprchlíků z Asie, víceméně přestal existovat. Takovéto prohlášení, dle zpráv ruské, informační agentury, RIA Novosti, po skončení zasedání vlády, učinil již zmíněný ministr zahraničních věcí na Slovensku, Miroslav Lajčák.

Konkrétně sdělil tato slova, cituji:

Přes země, které jsou povinny střežit schengenské hranice, cestují migranti naprosto volně. Za normálních okolností je těžké dostat schengenské vízum, teď sem ale přijíždějí desetitisíce lidí a nikdo je nekontroluje. Tak máme Schengen, nebo ho nemáme?

Krom těchto slov, ale Lajčák také dodává, že je třeba okamžitě posílit hlídky na vnějších hranicích EU, a tyto opatření zorganizovat i mezi jednotlivými státy EU. Nutno podotknout, že v souvislosti s uprchlíky, ministr zahraničních věcí pro Slovensko, Lajčák, před nedávnou dobou, zdůraznil, že Slovenská republika je proti zavedení povinných kvót pro příjem uprchlíků v jednotlivých zemích, jež jsou členy Evropské unie. Jen pro zajímavost: Velice podobného názoru a jednání jsou i tři zbývající členové tzv. Visegrádská skupiny, kterou společně se Slovenskem sdílí, také Česká republika, Polsko a Maďarsko. O Visegrádská skupině a jednáních, týkajících se uprchlíku jsem na Bloumateli, psali zde.

V souvislosti s kvótami Evropské unie a příjmem uprchlíku, dokonce ministři zahraničních věcí pro Německo, Francii a Itálii , podepsali společný dokument, jež požaduje přešetření pravidel která jsou v současné chvíli platná v Evropské unii a týkají se poskytování azylu, migrantům azylu a jejich, případnému, spravedlivého rozmísťování v členských zemích Evropské unie.

Zdroj: Spoutniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů