Microsoft a propad 1,7 miliardy dolarů

585
Print Friendly, PDF & Email
Tablet Surface Pro 3 - ještě tenčí
Tablet Surface Pro 3 – ještě tenčí
Zdroj: www.microsoftstore.com

Dneska něco pro milovníky počítačů, konkrétně tabletu. Bude zde jedna dobrá a jedná špatná zpráva. Ta špatná zpráva je, že firmě Microsoft, která si na trhu se softwarem, vede docela dobře a ani další technologie, od ní, nejsou k zahození, prodělala na svých tabletech, Surface, které měla pouze ve vlastní režii, už 1.7 miliardy dolarů (zhruba 35 miliard korun). Podobně tomu bylo například i u přehrávačů Zune, které byly nakonec zcela odepsány. Dokonce jeden model tohoto přehrávače se nedostal ani na světlo, protože a poněvadž byl stažen ještě před svou premiérou. S prodělečnou částkou, přišel server ComputerWorld, který tento výsledek, vypočítal z běžně dostupných zdrojů.

Přehrávače Zune
Přehrávače Zune
Zdroj: www.novinky.cz
Surface 2
Tablety Surface 2
Zdroj: www.msmag.cz

Druhou a dobrou zprávou je, že generace Surface 2013, která byla velmi oblíbená, bude mít své pokračovaní a to konkrétně s názvem Surface Pro 3, který by měl být do akce nasazen na podzim letošního roku do Česka a dalších 25 zemí, by pak měl dorazit ke konci srpna. Tento tablet by měl být daleko tenčí a lehčí, než předchozí (2) řada. No a co se týká kvality, tak u přístrojů nad 10 tisíc, to bude samozřejmostí. Pro Microsoft je nyní cena základním kriteriem, od toho se totiž odvíjí úspěch dalších zařízení, a proto u výrobců, jež budou tyto přístroje prodávat pod 250 dolarů (tedy více jak cca 5 000 korun) dá zdarma plnohodnotnou verzi Windows.

Otázkou ovšem zůstává, jestli tato technologie, bude mít ve světě úspěch? Pokud by se naplnil stejný osud jako u přehrávačů Zune HD (jednalo se o druhou řadu přehrávačů, které museli být staženy), tak se úspěch nedá čekat.

Zdroj: Technet

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů